У національному парку на Шепетівщині успішно впроваджують світовий тренд

У національному парку на Шепетівщині успішно впроваджують світовий тренд

За останні півстоліття ідея готелів для комах, що зародилася в Англії, перетворилася на справжній світовий тренд. Національний природний парк «Мале Полісся» на Шепетівщині теж не залишився осторонь цього тренду.

У національному парку на Шепетівщині успішно впроваджують світовий тренд

Ці споруди не лише естетично доповнюють сади, парки чи ліси, але й відіграють важливу роль у збереженні корисних видів комах. І це дуже важливо, адже вони відіграють життєво необхідне значення у запиленні рослин, контролі популяції шкідників та розкладанні органічних речовин, тим самим підтримуючи нормальне функціонування природних та штучних екосистем.

«Наші працівники власноруч виготовили та встановили на попередньо підібраних локаціях в межах території парку чимало таких будиночків для комах. Така природоохоронна ініціатива допоможе підтримувати та зберігати популяції цих корисних істот та, в цілому, посприяє створенню стійкого та збалансованого природного середовища», — кажуть у НПП «Мале Полісся».

Що таке готелі для комах

Від комах залежить поширення майже 90 % квіткових рослин у світі. Комахи знищують шкідників і є їжею багатьох видів, тобто. вони є дуже важливою частиною наших екосистем. Одним із способів турботи про комах — будівництво для них у своєму саду спеціального готелю, в якому різні види можуть перезимувати, розмножуватися та ховатися.

На Хмельниччині цей тренд доволі успішно реалізовували й раніше.До прикладу, уторік на рекреаційній ділянці «Давня Бакота» Національного природного парку «Подільські Товтри» збудували будинок для комах. НА той час це був вже другий готель для комах на території парку. Перший збудували на початку 2022 року біля адмінбудівлі парку у Кам’янці-Подільському.

Навіщо їх будувати

Свого часу в Швеції, яка є однією з найбільш привітних до природи країн, створили цілий готель для комах. Це була ініціатива мережі садівників і городників. Постояльцями готелю стали бджоли та інші комахи, що винищують садових шкідників.

Будувати такі будинки та навіть готелі — дешевше та корисніше, ніж труїти шкідників пестицидами — вневнені шведи. Окрім того, це сприяє більш високим врожаям — комахи якісно запилюють рослини на грядках, а ті приносять більш високий врожай.

Яких комах варто приваблювати у готель

У природі всі комахи виконують якусь функцію, але саме у цілях садівництва варто залучати сонечок (божих корівок). Вони допомагають у боротьбі з попелицею (тлею), кліщами, білокрилкою, щитовками та іншими шкідниками рослин.

Є також багато інших захиснисників саду: мухи-дзюрчалки, чиї личинки паразитують на личинках багатьох шкідників; туруни, які поїдають гусінь, шкідливих метеликів та личинки жуків, златоглазки — вороги попелиці (тлі), кліщів, щитівок та ін., трихограми — активні борці зі шкідливими метеликами тощо.

Кімнати для мешканців будиночку

Оскільки у комах смаки різні, той й кімнати для них мають бути наповнені різними матеріалами. Потрібно наслідувати те, що відбувається в природі, та створити середовище, придатне для їх розміщення.

Це можуть бути:

 • оберемки гілочок, перев’язані мотузкою;
 • глиняні горщики, наповнені висушеними рослинним матеріалами (соломою, тирсою, листям, корою);
 • камені різного розміру;
 • старі дошки,
 • картон,
 • щепки,
 • порожнисті стебла очерету,
 • гілки бузини з вийнятою з них серединою,
 • пучки соломи, дерев’яні поліна або цегла,
 • гофрований картон,
 • мох,
 • кора дерева,
 • соснові шишки.
Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


На Шепетівщині 22-річного чоловіка ув’язнили на 3 роки за ухилення від мобілізації 
У громаді на Шепетівщині визначали найспритнішу родину
В одній із громад Шепетівщини закликають оформити документи на землю
Загиблого військового з Шепетівщини майже через 9 місяців вдалося ідентифікувати по ДНК

Читайте у цій рубриці


У громаді на Шепетівщині визначали найспритнішу родину
В одній із громад Шепетівщини закликають оформити документи на землю
Зміни в розкладі руху на 3-х маршрутах, вартість місця на тваринному ринку та пільгові тарифи на відвідування басейну: в Шепетівці відбувся виконком
У Шепетівці наразі ремонтують виключно критичні ділянки доріг
FacebookTelegramViberWhatsAppX