Гнилий Ріг — є однією з найбільших природно-заповідних територій Хмельничини

Гнилий Ріг — є однією з найбільших природно-заповідних територій Хмельничини

Національний природний парк «Мале Полісся», що у Шепетівському районі, розповідає про об’єкт водно-болотних угідь — гідрологічний заказник місцевого значення «Гнилий Ріг».

Заказник був створений 2000 року з метою збереження в природному стані лісового урочища з типовим для північної частини Малого Полісся екотопом, місць оселення рідкісних і червонокнижних видів флори і фауни, а також підтримки гідрологічного балансу регіону. Він є однією з найбільших природно-заповідних територій в Хмельницькій області.

Тут охороняється характерний для Малого Полісся комплекс соснових і вільхово-березових лісів та боліт у долинах річки Гнилий Ріг та її правої притоки. У заказнику зростають типові для вологих лісів види рослин — калган, плаун булавовидний, веснівка дволиста, білоус стиснутий, а також і регіонально рідкісні — осока кульконосна та ситник розчепірений.

Ця територія особливо ціна також і великою кількістю локалітетів червонокнижних представників флори: підсніжника звичайного, цибулі ведмежої та болотних орхідей — пальчатокорінників.

Фауна басейна річки Гнилий Ріг та її берегів відносно різноманітна. Із копитних тут часто зустрічаються лосі звичайні (ЧКУ), кабани, козулі, з інших ссавців — лисиці, зайці-русаки, лісові куниці, білки, кроти, ондатри, які селяться в норах по берегах річки, а також бобри. Найпоширенішими хребетними є птахи (більше 20 видів). Із земноводних зустрічаються жаби трав’яниста та гостроморда (остання з Додатку ІІ Бернської конвенції), гадюка, вуж звичайний та тритон та інші.

Тож даний природний комплекс безумовно є цінним осередком охорони біорізноманіття Малого Полісся та має важливе природоохоронне, наукове, гідрологічне і водорегулююче значення.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


На Хмельниччині засуджений намагався реалізувати злочинний намір через пошту
На Шепетівщині 22-річного чоловіка ув’язнили на 3 роки за ухилення від мобілізації 
У громаді на Шепетівщині визначали найспритнішу родину
На Хмельниччині оштрафували пенсіонера, бо торгував картоплею на тротуарі

Читайте у цій рубриці


У громаді на Шепетівщині визначали найспритнішу родину
В одній із громад Шепетівщини закликають оформити документи на землю
Зміни в розкладі руху на 3-х маршрутах, вартість місця на тваринному ринку та пільгові тарифи на відвідування басейну: в Шепетівці відбувся виконком
У Шепетівці наразі ремонтують виключно критичні ділянки доріг
FacebookTelegramViberWhatsAppX