Готові навчити населення Шепетівщини дати ворогу по зубах

Готові навчити населення Шепетівщини дати ворогу по зубах

Ще у січні 2022 року набрав чинності Закон України «Про основи національного спротиву». Згідно із його положеннями, основою підготовки українців до національного спротиву є їх загальновійськовий вишкіл, який організовується за територіально-зональним принципом.

Усі заходи полягають в опануванні громадянами базових загальновійськових знань, практичних вмінь і навичок шляхом проведення навчальних зборів, занять, курсів.

Підготовка громадян до національного спротиву проти російської агресії в умовах війни виявила ряд проблем. А саме: брак досвідчених інструкторів у галузі різних навчальних військових дисциплін та відсутність відповідного матеріально-технічного забезпечення для навчання.

Ще 4 травня, на виконання наказу Головнокомандувача Збройних сил України, Командування Сил Територіальної Оборони ЗСУ своїм наказом затвердило програму базової підготовки громадян України до національного спротиву та стандарти предметів навчання.

Розуміючи нагальну проблему, командування Добровольчого формування Шепетівської міської територіальної громади (ДФШМТГ) самотужки почало готувати інструкторів, направляючи їх на навчання в інші райони України для отримання відповідних знань.

Готові навчити населення Шепетівщини дати ворогу по зубах

І, як з’ясувалося, шепетівське ДФТГ своєчасно перехопило ініціативу, оскільки вже з середини червня розпочало навчання членів формування із тактичної підготовки. Розрахований курс на півтора місяці. Як вже зазначалося, паралельно проводиться поглиблене засвоєння спеціальної програми й інструкторами. Триває підготовка до створення навчально-тренувального центру при ДФТГ, який матиме змогу викладати програму основ національного спротиву для мешканців Шепетівки та району.

Місцеве населення має стати надійним плечем

Заняття для інструкторів та членів добровольчого формування проводиться з тих дисциплін, які зручно проходити влітку в польових умовах.

— Насправді інструктори почали навчання ще в квітні. Маємо гарні результати співпраці з військовими. Наразі сформовані групи з членів ДФТГ. Деякі з них вже мали кілька занять зі спеціальної тактичної підготовки, огляд зброї та маневрування, вправи пересування в бою різними способами тощо, — розповів керівник ДФТГ Михайло Верхогляд.

Варто зазначити, що ті, хто нині проходять навчання, — це звичайні люди, які працюють в різних галузях. Усі вони знаходять час для того, аби пройти курс підготовки.

Готові навчити населення Шепетівщини дати ворогу по зубах

У разі чого, як то кажуть, не приведи Господи, усі, хто матиме за плечима досвід, отриманий у такому вишколі, будуть готові дати гідну відсіч для ворога.

— Серед дисциплін — психологічна, національно-патріотична підготовка, тактична медицина, виживання, топографія, підготовка зі зв’язку, безпека бою тощо, — додали у ДФТГ.

Інструктори переконані, що усі ці знання можуть стати в пригоді. Як приклад наводять досвід окупованих населених пунктів уторік на Київщині:

— Відомий випадок із підлітком, який, маючи власний дрон, дізнався про місце розташування окупантів. Із допомогою батька він зміг передати точне місцезнаходження ворога для українських воїнів. А так повинен уміти робити кожен громадянин. Щоб якісно передати інформацію, як у згаданій вище ситуації, знадобиться і зв’язок, і топографія.

Як бачимо, серед дисциплін, є як теоретичні, так і практичні. Проте, інструктори кажуть, що усі важливі, без виключення. Водночас не можна нехтувати такими дисциплінами, як психологічна підготовка, основи лідерства, бо саме вони допомагають стабілізувати емоційний стан, консолідуватися та працювати згуртовано.

Хто готує людей до спротиву

У ДФТГ є успішний досвід з підготовки інструкторського складу у співпраці із військовими. Також розроблено програми для навчання інших інструкторів, населення.

— Програма базової підготовки складається в середньому зі 100 годин. Усі теоретичні знання закріплюються на практиці, — зазначив один з інструкторів, Володимир.

Також варто зауважити, що є в програмі й основи виживання. Саме навички, як роздобути тепло, очистити воду, організувати зв’язок, створити укриття, харчування та інше, для громадян є вельми корисними в умовах воєнного стану.

Готові навчити населення Шепетівщини дати ворогу по зубах

Інструктори кажуть, що кінцева мета — залучити до навчання основ національного спротиву увесь Шепетівський район. Адже кожен має бути готовими протидіяти ворожій агресії.

— Завдання — безпекова складова району, де ми живемо. Крім населення її ніхто не забезпечить в потрібному обсязі. Тому необхідно навчити місцевих жителів основам національного спротиву — захищати ту землю, де вони живуть, — наголошують інструктори.

Тому в цій справі потрібно працювати на випередження. Наразі вже є інструктори, які зможуть працювати з групами населення, колективами, мобілізованими, але набір і підготовка продовжується.

— Ми — інструктори, члени ДФТГ — проявляємо ініціативу у справі національного спротиву. Готові навчати місцевих жителів усім його основам. І хочемо, щоб на цьому прикладі запрацювала уся країна. Громадяни мають бути готові підставити плече для силових структур, — каже Володимир.

Національний спротив сьогодні — твій надійний захист завтра

Базова підготовка громадян до національного спротиву складається з 15 предметів, які мають певний затверджений стандарт. Проте матеріальна база для виконання поставлених завдань майже відсутня.

— Ми сподіваємося на підтримку з боку держави, співпрацю з очільниками громад, органами місцевого самоврядування, військових адміністрацій. Вони мають усвідомлювати, що вагомість розпочатої нами на теренах Шепетівщини справи є надзвичайно важливою. Адже опанування основ національного спротиву сьогодні — надійний захист кожного завтра, — додали у ДФТГ.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Шепетівщині водійка збила дитину на самокаті
У місто на Шепетівщині можна буде в’їхати виключно через блокпости
Жителів Шепетівщини ошукали в інтернеті
На Шепетівщині засудили наркоторговицю, яка продавала товар «з рук в руки»
У центрі Шепетівки сталася аварія за участі поліцейської автівки
На Хмельниччині виявили військові частини, де безпідставно виплачували «бойові»

Читайте у цій рубриціУ місто на Шепетівщині можна буде в’їхати виключно через блокпости
На Шепетівщині засудили наркоторговицю, яка продавала товар «з рук в руки»
Зупинилось гаряче серце демобілізованого воїна із Шепетівщини
Держава продає спиртзавод на Шепетівщині: чим він відомий
У Шепетівці суд виніс вирок крадію, якого затримала охорона гіпермаркету «на гарячому»
Шепетівка підписала меморандум із містом у Швеції
FacebookTelegramViberWhatsAppX