На Шепетівщині рятують рибу від задухи

На Шепетівщині рятують рибу від задухи

Мова йде про Національний природний парк «Мале Полісся» у Шепетівському районі, на території якого працівники рятують рибу від задухи у місцевих водоймах.

В зимовий період для виживання водних мешканців вирішальне значення має вміст кисню у воді, що проникає туди з повітря, а також частково та у мізерних кількостях утворюється внаслідок життєдіяльності зелених рослин. З настанням морозів водойми вкриваються товстим крижаним покровом, який унеможливлює насичення води киснем. В результаті цього запаси кисню у воді знижуються, що може призвести до зимової задухи риби. Інколи це явище може ставати масовим. Простою візуальною ознакою такого негативного явища є скупчення біля поверхні води (в прорубаних ополонках) молоді риби, водних жуків та плаваючих личинок комах. У такому разі варто негайно вживати відповідних заходів.

Найпоширенішим та найпростішим заходом попередження явищ задухи є прорубування ополонок для забезпечення доступу у водойми атмосферного кисню.

На Шепетівщині рятують рибу від задухи

Варто зауважити, що з настанням періоду встановлення стійкого льодового покриву, працівниками Парку періодично здіснюються вище зазначені заходи на мілководних водоймах НПП.

Так, цього разу заходи щодо попередження та недопущення задухи риби було проведено на території гідрологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення «Озеро Святе». Здійснено вирубування ополонок та накриття їх очеретом, що в свою чергу забезпечить надходження кисню до водної товщі.

Систематичне проведення таких заходів дає можливість для цілком задовільного зимування риби й гарантуватиме, що її втрати будуть мінімальні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У водоймі-охолоджувачі Хмельницької АЕС загинуло майже 1500 рибин: спеціалісти відібрали проби води
На Хмельниччині чоловік зачинився у гаражі, щоб вчинити непоправне
На Шепетівщині виявили новий для нашої території вид рідкісної рослини
На Хмельниччині чоловік у заказнику виловив риби на суму майже 800 тисяч гривень

Читайте у цій рубриці


У громаді на Шепетівщині визначали найспритнішу родину
В одній із громад Шепетівщини закликають оформити документи на землю
Зміни в розкладі руху на 3-х маршрутах, вартість місця на тваринному ринку та пільгові тарифи на відвідування басейну: в Шепетівці відбувся виконком
У Шепетівці наразі ремонтують виключно критичні ділянки доріг
FacebookTelegramViberWhatsAppX