Місячний посівний календар на 2020 рік

Місячний посівний календар на 2020 рік

Місячний посівний календар на 2021 рік →

Аби грядка стала врожайною чимало городників Шепетівщини користуються посівним календарем. Як і в попередні роки, пропонуємо нашим читачам посівний календар, який складено на основі двох місячних циклів — обертання Місяця навколо Землі та змін місячних фаз. Останні характеризують біоритми рослин.

Таблиця сприятливих днів для садіння різних культур →

Сприятливі дні для різних видів робіт з рослинами →

Заборонені для садіння дні →

Фаза нового Місяця якнайкраще підійде для сівби насіння, на ріст Місяця рослинки добре розвиваються. В дні зростання Місяця астрологи радять виконувати посадкові роботи з культурами, які ростуть над ґрунтом.

Натомість у період, коли Місяць йде на спад, посилено розвивається коренева система рослин.

Найбільш несприятливим періодом для будь-яких маніпуляцій з рослинами є повня.

Посівний календар: огірки, зелень (салат), помідори, перець, баклажаниПосівний календар: кабачки (гарбузи), картопля, редиска (редька), морква (буряк), кавуни (дині)Посівний календар: квасоля (горох), капуста, цибуляПосівний календар: петрушка, квітиПосівний календар: дерева, кущіПосівний календарПосівний календар

На наступній сторінці дивіться таблицю сприятливих днів для різних видів робіт з рослинами.

Посівний календар: заборонені для садіння дні

Наприкінці січня та на початку лютого у насіннєвих магазинах Шепетівки вирує справжній ажіотаж, бо саме в цей період господарі починають запасатися насінням. Купують насамперед те, що актуально посіяти в другому та третьому місяцях зими.

— Нарізі січень ще не завершився, а люди вже купували на розсаду селеру та перець. З селерою зрозуміло, бо вона росте в кілька етапів, і щоб достиг чималий корінець її краще сіяти якомога раніше. А перець трохи довго сходить, тому і з його сіянням краще не зволікати, — розповідає старша продавчиня насіннєвого магазину пані Алла Депутат.

Асортимент насіння справді вражає, бо є товар як вітчизняний, так і європейських виробників. Як не заблукати в такому різноманітті також підказують у магазині:

— Звісно, найбільш у пошані насіння з Голландії, але й коштує воно відповідно дорожче. Є чудова продукція і українських виробників, яка за останні роки також себе добре зарекомендувала. Все залежить від того, скільки людина має грошей. Повірте, маючи невеличкий бюджет, можна придбати якісний продукт. Головне у цій справі — догляд та своєчасне підживлення.

А от щодо супутнього реманенту, то продавці також запаслися новинками. Парники, касети для розсади, маркери-оприскувачі — всього цього є вдосталь. Але цьогоріч пішла «мода» на торф’яні пігулки для насіння.

— Досить цікава річ, от погляньте така маленька пігулочка, а забезпечує насіння всім необхідним для росту. Достатньо змочити її поверхню і покласти зернятко. Далі вона проросте, а тим часом, завдяки поливу, збільшиться і об’єм пігулки. В кінцевому результаті ви отримаєте розсаду в торфовому брикеті, який залишиться тільки висадити у парник чи відразу в грядку, — продовжила пані Алла.

З огляду, що вторік погано вродили огірки, то торф’яна таблетка стане в нагоді і для цієї рослини. Таким чином огірки можна посіяти на розсаду. І вже з настанням тепла висадити у парники чи грядки.

Засоби для захисту розсади є важливою запорукою її якості. Стимулятори, фунгіцидні та інсектицидні препарати також стануть в нагоді для огородника.

— Серед насіння маємо чимало, як-то кажуть, екзотичного. От наприклад, банан чи кавове дерево — вони доволі вибагливі та потребують індивідуального підходу до вирощування. І саме для них будуть доречними й захисні препарати, бо людина, що вперше хоче виростити такі рослини, не знає заздалегідь чи сприятливим буде середовище, в тому числі, й ґрунт.

Коли ж починати сіяти, аби вродило рясно, також знають продавчині насіневого магазину:

— Зазвичай, ми радимо обирати сприятливі дні для сівби, орієнтуючись на посівний календар. Окрім потрібних дат, там ще й вказано, яку культуру доречно сіяти. Також зазначено і дні для пересаджування рослин та інших робіт.


Останні публікації на сайті:


Станом на 23 січня в Хмельницькій області виявлено 105 нових випадків COVID-19
Ще одна мешканка Шепетівського району відсвяткувала 100-ліття
На Славутчині горіла дровітня
В Україні станом на 23 січня зафіксовано 4928 нових випадків COVID-19
Україна отримала препарат для лікування дихальної недостатності у новонароджених
На Хмельниччині 72% ВРХ утримується у приватному секторі
Держпродспоживслужба попереджає про небезпечні домішки в кунжуті
У Шепетівській виправній колонії показали поліпшені умови для засуджених