Місячний посівний календар на 2019 рік

 

Місячний посівний календар на 2021 рік →

Аби грядка стала врожайною чимало городників Шепетівщини користуються посівним календарем. Як і в попередні роки, пропонуємо нашим читачам посівний календар, який складено на основі двох місячних циклів — обертання Місяця навколо Землі та змін місячних фаз. Останні характеризують біоритми рослин.

Таблиця сприятливих днів для садіння різних культур →

Сприятливі дні для різних видів робіт з рослинами →

Заборонені для садіння дні →

Фаза нового Місяця якнайкраще підійде для сівби насіння, на ріст Місяця рослинки добре розвиваються. В дні зростання Місяця астрологи радять виконувати посадкові роботи з культурами, які ростуть над ґрунтом.

Натомість у період, коли Місяць йде на спад, посилено розвивається коренева система рослин.

Найбільш несприятливим періодом для будь-яких маніпуляцій з рослинами є повня.

Посівний календар: огірки, зелень (салат), помідори, перець, баклажаниПосівний календар: кабачки (гарбузи), картопля, редиска (редька), морква (буряк), кавуни (дині)Посівний календар: квасоля (горох), капуста, цибуляПосівний календар: петрушка, квітиПосівний календар: дерева, кущі

На наступній сторінці дивіться таблицю сприятливих днів для різних видів робіт з рослинами.

Посівний календар: заборонені для садіння дні

Оскільки заповзяті городники розсадою починають займатися лише у лютому, то про насіння варто подбати заздалегідь. Як його підготувати розповіла наш народний експерт пані Марія з Шепетівки:

— Насіння краще, перед тим як висівати у ґрунт, замочити у розчині марганцівки — водичка має бути ледь-ледь рожевою. Першу добу насіння лежить у розчині, а далі його краще замотати у добре зволожений клаптик тканини. Тримати у теплі допоки насінинки не розбухнуть, а на їхніх кінчиках має ледь виднітися біленький паросточок.

Пані Марія каже, що на підвіконні лише вирощує розсаду болгарського перцю, а от розсаду помідор та капусти останні кілька років ростить у відкритому ґрунті:

— Дуже для цього підходять невеличкі парнички, що накриті білим агроволокном. Розсада помідор, капусти у них набагато стійкіша, а стовбур міцніший. Можна ці культури й просто на городі посіяти, але при цьому обов’язково накрити.

Якщо ж все таки вирішили зайнятися розсадою ще до того як зійде сніг з ґрунту, то вже варто запастися і якісним субстратом, і лотками для розсади. В спеціалізованих магазинах є все, чого душа забажає — від торфових стаканчиків до міні-парників. Ба навіть більше, є спеціальні лотки для вирощування цибулі на перо, з таким городом на підвіконні сировина для зелених салатів вам забезпечена на всю зиму.

Але будь-яка рослинка любить і живлення, яке неабияк важливе для зміцнення розсади. Пані Марія і в цій справі має кілька порад:

— Перець, помідори і капусту можна підкормити попелом, слабким розчином перекису водню — кілька крапель на літр води. Підійде й готова суміш добрив, що продається в агромагазинах. А коли вже їх висаджено у відкритий ґрунт, то можна підживлювати сироваткою. Я беру 1 літр сироватки на 5 літрів води, додаю кілька крапель йоду. Таким розчином можна і полити рослини і покропити.

Як кажуть в Україні, якщо посадиш вчасно, то і вродить рясно!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Останні публікації на сайті:


«Почув крик. Прибіг — мати в крові»: наслідки нічної атаки на Хмельниччині
Вибір бюджетного смартфона: як обрати ідеальний пристрій за доступною ціною
Яке можна знайти скління балкона в Києві? Основні різновиди від «Стандарт Вікна»
На Хмельниччині підозрюють лікарку у смерті немовляти
На Хмельниччині перед судом постане винуватець ДТП, який нетверезим наїхав на 70-річна пішохідку 
Укрзалізниця на період шкільних весняних канікул призначає додаткові рейси: деякі курсуватимуть через Хмельниччину
Чоловік із Хмельниччини повівся на акційне пальне і за це поплатився
У Хмельницькому молодий водій збив пішохідку
Шаблістка із Шепетівщини – бронзова призерка Кубка світу
FacebookTelegramViberWhatsAppX