Зміни в Законі України «Про туризм»

Зміни в Законі України «Про туризм»

У найближчі 2–3 роки на український туристичний ринок чекають істотні зміни, які почнуть здійснюватися після прийняття законопроєкту № 4162 «Про внесення змін до Закону України «Про туризм». Законопроєкт вже пройшов перше читання у Верховній Раді 29 квітня, а в кінці травня президент підписав Закон № 1441-IX, який стосується розширення кола суб’єктів надання готельних послуг.

Підвищення розмірів фінгарантій туристичних операторів

На сьогодні максимальний розмір банківських фінансових гарантій туристичних операторів становить всього 20 000 євро, що рівнозначно вартості декількох турів на Багами. Саме стільки зобов’язуються виплачувати банки сотням тисяч туристів в разі банкрутства ТО, скасування туру через коронавірус або інші форс-мажори.

Варто враховувати, що 20 000 євро ділиться на всіх покупців турів, кількість яких може становити сотні тисяч. Для порівняння, стандартна туристична страховка для виїзду за кордон від UNIQA.ua або іншого українського страховика покриває витрати однієї людини на лікування та репатріацію на суму до 30 000 євро. Водночас ціна поліса туристичного страхування, як правило, не перевищує 1–2 % від розміру покриття.

Після вступу в силу змін розмір фінгарантій буде істотно збільшений. У першому читанні депутати схвалили пропозицію, згідно з якою фінансові гарантії становитимуть не менше 10 % від торішнього обороту ТО.

Зміни в Законі України «Про туризм»

Якщо туристичний оператор збанкрутує або не зможе відправити туристів за кордон з інших причин, збиток буде покритий або за банківською гарантією, або за страховкою. Згідно з новим законом, для збереження ліцензії оператор повинен відновити розмір витраченої суми протягом одного робочого дня.

Розширення кола суб’єктів надання готельних послуг

З квітня 2023 року фізичні особи підприємці (ФОП) зможуть відкривати готелі та надавати туристам готельні послуги, а будь-який користувач разом з власниками отримає можливість подавати заяву про присвоєння готелям певних категорій. Відповідний Закон № 1441-IX підписав президент України.

На цей момент категорії встановлює Державне агентство Держтуризмкурорт України терміном на 5 років. На думку розробників закону, нові правила категоризації готелів дозволяють знизити корупційні ризики та створити рівні умови для всіх суб’єктів туристичної діяльності.

На замітку:

В чинному Законі № 324/95 не згадується, що фізособи не мають права володіти готельним бізнесом. У тексті зазначено, що «готель — це підприємство будь-якої організаційно-правової форми…». Іншими словами, ФОПи могли та можуть бути власниками готелів, оскільки нормативні документи не містять будь-яких обмежень.

Створення єдиного туристичного реєстру

Після вступу в силу змін до Закону про туризм цілком ймовірно з’явиться новий електронний ресурс для туроператорів, турагентів, власників готелів і гідів — Єдиний туристичний реєстр. Портал зробить взаємодію між суб’єктами туристичної діяльності більш прозорою та допоможе автоматизувати багато процесів.

На замітку:

Серед запропонованих змін — заміна ліцензування діяльності туроператора на внесення даних про підприємство до Єдиного туристичного реєстру.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерівТеґи публікації


Вам також може бути цікавоЗниклого юнака з півдня знайшли у хмельницькому готелі
Бакота ввійшла в список найпопулярніших місць для туризму в Україні
Депутати не допустили духа Хо в Полонне
На Дністрі курортників у готельно-ресторанній сфері обслуговують неповнолітні та неоформлені працівники
Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині
Скільки учнів має бути у класах: норма закону про наповнюваність дітей у школах

Читайте у цій рубриціУкраїнки в Барселоні наварили десятки літрів борщу для міжнародного фестивалю
Куди податися на вихідні відремонтованою дорогою
Бакота ввійшла в список найпопулярніших місць для туризму в Україні
Антарктида зачаровує: механік з Шепетівки ділиться враженнями від «білого» континенту
Атомники-пенсіонери Хмельницької АЕС піднялися на найвищу вершину України
Тур вихідного дня: що цікавого можна побачити на Хмельниччині