Як у світі студенти святкують

Як у світі студенти святкують

17 листопада своє «професійне свято» студентство України  відзначає гучно та з розмахом. Однак такої традиції святкування дотримуються здебільшого українці. В Європі та Японії все по-іншому.

46_studenty_2Богдан Рожок, студент 4-го курсу Вищої школи підприємництва та адміністрації у Любліні:

— Насправді у вищих навчальних закладах Любліна, що у Польщі, День студента особливо не святкують. Принаймні у Вищій школі підприємництва та адміністрації, де я навчаюся, 17 листопада проходить як звичайний навчальний день. Але ж ви розумієте – українські студенти, навіть у Польщі, не можуть залишатися байдужими до свого, так званого, професійного свята. Тому ввечері після пар нічні клуби з радістю організовують тематичні вечірки. В цей день навіть може бути квиток в розважальний заклад та випивка для студентів – безкоштовно. Студенти – народ веселий і за будь-якої нагоди не пропустять можливості «потусити». Натомість альтернативою Дню студента у Польщі є триденний фестиваль Ювеналія. Зазвичай він проходить у травні, перед літньою сесією. Це справжнє дійство з мегаконцертами, на яких виступають  відомі у Польщі зірки, іноді знаменитості світового рівня. Святкують не лише студенти, а уся молодь. Вперше Ювеналія відбулась в Кракові у XV столітті та мала характер студентських змагань, у яких переможець отримував нагороду. Нинішньої популярності свято набуло лиш у 1964 році, з нагоди 600 річниці Ягеллонського Університету. Зараз Ювеналія має дещо інший характер проведення. Впродовж трьох днів з вечора до ночі місто гуде від шуму та чудових концертів. Кожного дня головна сцена збирає тисячі прихильників якісної музики різних стилів та напрямів. Також проходять виставки, вечірки, карнавали, а в деяких містах ночі музеїв та інші цікаві заходи.

natalka-kotenko_1Наталка Котенко, магістр першого року навчання Токійського національного сільськогосподарського університету:

— Кожної осені в кінці жовтня в університетах Японії проходять шкільні фестивалі. Вони тривають 2-3 дні, в них  задіяні більшість студентів, оскільки студентська молодь є учасниками тематичних гуртків. Також на цьому заході можна побачити анімаційні, астрономічні, спортивні, хореографічні, музичні гуртки. Молодь готує виставки в аудиторіях, концерти. Та не менш важлива  і найприємніша частина свята  — палатки з різноманітними смаколиками.Студенти готують різноманітні закуски, як японської кухні так і міжнародної. Для іноземних студентів фестивалі — шанс на додатковий прибуток. Декілька років тому я готувала вареники від нашого українського гуртка. На святі була черга, оскільки японцям вони дуже смакували. Деякі  покупці були готові чекати півгодини аби покуштувати українських вареничків.А взагалі японці дуже полюбляють караоке, і вважають його найкращою розвагою на будь-який випадок.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоОкупанти вивозять олію з окупованої території: в Європі готуються до дефіциту
Великий потік біженців з України може стати позитивом для Європи
Молодь Шепетівщини має шанс долучитися до тренінгу
У Хмельницькому відбулася неформальна зустріч Сергія Лабазюка з місцевою молоддю
Азіатська кухня — здоров’я та неперевершений смак
Славутська лікарня отри­мала від Уряду Японії діагностичну систему експертного класу

Читайте у цій рубриціНа Шепетівщині унікальне озеро з водою кольору неба принаджує мандрівників
Як передміське село стало частиною Львова
Село на Хмельниччині може стати магнітом для туристів
Міст-привид — маловідомий туристичний об’єкт на Хмельниччині
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter