«Святий отче Іване, моли Бога за нас!»

Сьогодні, 6 липня, відбулася хресна хода до Городищенського чоловічого монастиря. З нагоди престольного свята — Різдва Івана Предтечі — паломники Шепетівської єпархії та духовенство здійснили пішу подорож до однієї з найповажніших святинь нашого краю.

Від Свято-Михайлівського кафедрального собору традиційно несли ікону — Івана Предтечі. Також під час ходи священнослужителі читали акафіст святому, віряни молилися. Цьогоріч охочих взяти участь у ході виявилося чимало — кількасот парафіян.

— Раніше з нагоди свята хресною ходою у Городище йшли тільки парафіяни. Але цьогоріч вирушили і священники. Владика Євсевій, очільник Шепетівської єпархії, не лише благословив учасників хресної ходи, а й сам взяв у ній участь, — розповів архімандрит Олексій Мацола.

Іван Хреститель був сином священика Захарії (з роду Аарона) і праведної Єлизавети (з роду царя Давида), родички Пресвятої Богородиці. Коли його батьки були в похилому віці й уже не сподівалися на потомство, він був посланий Богом, аби приготувати Ізраїль до приходу Месії. По материнській лінії Іван Хреститель є родичем Ісуса Христа і народився на шість місяців раніше.

Святий Іван здійснив обряд хрещення Ісуса. Саме про нього Ісус Христос сказав, «що серед усіх народжених не поставало більшого пророка, ніж він».

Супроводжувала хресну ходу в Шепетівці поліція

У Свято-Різдво-Богородицькому монастирі паломників зустрів намісник отець Феодосій разом із братією. Вони за традицією благословили всіх учасників ходи свяченою водою.

Вже завтра, 7 липня, у малому храмі Городищенського монастиря, який освячений на честь Івана Хрестителя, відбудеться Святкова літургія.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці