В замку Острозьких «ожило» кілька експонатів

Напередодні Різдва кілька робіт колекцій Державного історико-культурного заповідника, що у місті Острозі, «ожили» у доповненій реальності. Про це повідомили самі музейники на сторінці у фейсбуці.

Щоправда побачити таке диво можна завдяки спеціальному додатку Artivive, який дозволяє створювати нові виміри творчості, пов’язуючи класичне з цифровим мистецтвом.

— Ми пояснюємо твір мистецтва та розповідаємо історію, що за ним стоїть. Цей новий світ можна розблокувати будь-яким смартфоном або планшетом і отримати емоційне враження, — пояснюють у музеї.

Щоб скористатися, необхідно встановити зазначений додаток та навести смартфон на картину. Так, на іконі Поклоніння волхвів в доповненій реальності тепер можна побачити сяйво Віфлеємської зірки, зимову погоду та пояснення головних елементів.

«Поклоніння Волхвів» 17 ст.

— Зараз ми ще тестуємо технологію. На сьогодні доступний огляд двох ікон з колекції Острозької іконописної майстерні. Одна з них — «Поклоніння Волхвів» 17 ст., а інша — «Покрова» 1739 року, — зазначають у історико-культурному заповіднику.

На іконі «Покрова» ймовірно, зображені члени громади села Могиляни, на кошти яких був написаний цей твір.

«Покрова» 1739 року

У нижній частині полотна є напис: «Сей сооружила образ громада могилянская за проводом отца Дивинского, прокуратора мещанского року Божого 1738 июля дня 28». У них добрі лагідні обличчя, в яких художник намагався передати індивідуальні риси зовнішності.

— Стоячи на колінах з молитовно складеними руками, селяни дивляться на Богородицю із захопленням та замилуванням. Кожен із зображених чоловіків вбраний в одяг різного кольору, однак однаковий за пошиттям (прямі сорочки, поверх яких одягнені жупани з довгими рукавами), тому ми можемо припускати, що всі вони були рівні за соціальним статусом. Ця ікона має два зображення, на звороті зображено вознесіння Христове, цей сюжет не бачать наші відвідувачі. Саме за допомогою додатка ми відкриваємо цю «таємницю», — продовжують науковці.

Як зазначають у історико-культурному заповіднику Острозький замок, функція доповненої реальності не лише привертатиме додаткову увагу до нашої культурної спадщини, а й зробить відвідування музею інтерактивним.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці