Шепетівський ремзавод провів випробування нової системи залпового вогню

Державне підприємство «Шепетівський ремонтний завод», що входить до складу «Укроборонпром» провело випробування нової системи залпового вогню БМ-21 «Берест», який має замінити старий радянський БМ-21 «Град», повідомляє Depo.Хмельницький.

Вітчизняну новинку вперше показали на Міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека — 2018».

На підприємстві провели глибоку модернізацію 122 міліметрового РСЗВ (реактивна система залпового вогню). Вона побудована на базі вітчизняного автомобіля КрАЗ-5401НЕ, який обладнаний дворядною 4-х дверною кабіною та дозволяє розміщувати розрахунок системи у кабіні.

Широкопрофільна шина дозволяє експлуатувати виріб по дорогах із різним покриттям та в умовах повного бездоріжжя. А два паливних баки по 165 літрів кожен забезпечують всюдиходу рух без дозаправлення на відстань до 600 кілометрів.

Автомобіль здатен розвивати швидкість понад 90 кілометрів на годину, до того ж він досить маневровий, завдяки безкапотному компонуванню. Варто зазначити, що при виробництві цієї РСЗВ використовуються лише українські комплектуючі. Головна її особливість — цифрова система управління вогнем.

Завдяки новим технологіям, що інтегрують «Берест» в систему обміну інформацією на полі бою, розрахунок РСЗВ у режимі реального часу отримує точні координати противника, які в обробленому вигляді надходять з безпілотників, контрбатарейної РЛС та інших систем спостереження. Така інтеграція в рази підвищує точність і ефективність ведення вогню.

По-суті, «Берест» є шепетівським аналогом харківської «Верби». Судячи з наявної інформації, принципово відрізняються ці РСЗО лише шасі та кількістю ракет у вогневому блоці (у «Верби» їх 40, тоді як у «Береста» 50). Разом з тим, експерти відзначають більшу автоматизацію «Верби».

Втілення «Бересту» здійснено «Шепетівським ремонтним заводом» за власні обігові кошти. Перевагою даної моделі є повна імпортозаміщеність — у її виробництві використовуються лише українські комплектуючі, включаючи нове шасі вітчизняного виробництва.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «Шепетівський ремзавод провів випробування нової системи залпового вогню»

  1. Я саме достойно, що його зробила кваліфікована команда!

    І більш того, що комплектація майже на 100% Українська🤘🤘🤘Всі деталі Українські👌

  2. Nataliia Muzika Dubeniuk коментує:

    Mi Piace.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоШепетівський ремзавод

Читайте у цій рубриці