Ракетний комплекс «Вільха» взято на озброєння української армії

Керівництво конструкторського бюро «Луч», яке розробляло новітню українську зброю, прогнозує, що армія отримає «Вільху» вже в середині 2019 року, повідомляє «Урядовий портал».

Таким чином, збройні сили України зміцнять свою обороноздатність та зможуть ефективніше боротися з агресором на сході країни.

— На відміну від російських аналогів, українські ракети — керовані, і саме тому ефективніше і точніше вражають цілі, що було доведено під час випробувань, — повідомив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов після успішного випробування нової української моделі керованої ракети.

Компоненти для виробництва «Вільхи» — вітчизняні, з новою системою управління, новим ракетним паливом, новою бойовою частиною. Однією з особливостей є система управління ракетою. Вона передбачає корекцію польоту ракети імпульсними двигунами. Ракета має корпус двигуна, сопловий блок, стабілізатори, бойову частину, запобіжно-виконавчий механізм, систему наведення, систему прийняття сигналів супутникової навігації, газове управління, підривачі виробництва українських підприємств.

На тестових пусках в травні 2017 року випущені з полігону в Одеській області ракети влучили у ціль на полігоні в Херсонській області з відхиленням не більше 15 м.

Після пуску ракета вилітає з направляючої зі швидкістю близько 30 метрів на секунду, і цього замало, аби керувати нею за допомогою аеродинаміки. Тому після виходу з направляючої ракета стабілізується за рахунок невеликих одноразових реактивних двигунів. Таких імпульсних двигунів 90. Вони зовні розташовані навколо блоку управління у декілька рядів. Всі вони спрацьовують за декілька секунд.

Середня частина траєкторії ракети некерована.

На третій, завершальній частині польоту, коли ракета починає знижуватися, у передній частині ракети розкриваються аеродинамічні рулі. Система управління інтегрує сигнали від глобальної системи навігації та власної інерціальної системи і формує команди на рулі. Управління відбувається за стандартним методом паралельно-пропорційного наближення. Ракета керується до влучення у ціль.

Залп пакетом з 12 ракет відбувається за 48 секунд. Вихід із зони пуску — за 3–4 хвилини.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці