Україна і Словаччина налагоджують партнерство у космічній галузі

Україна і Словаччина налагоджують партнерство у космічній галузі

Українці стали партнерами словаків у організації найбільшого хакатону Європейського космічного агентства. 18–19 листопада у 34 країнах світу відбувся щорічний космічний хакатон ActInSpace під егідою Європейського космічного агентства (ESA) і Французького національного центру космічних досліджень (CNES). Цьогоріч Україна долучилася до проведення хакатону у Словаччині — в рамках меморандуму про партнерство, підписаного між українською ГО «Асоціація Ноосфера» і Словацьким космічним офісом.

Словаччина стала асоційованим членом Європейського космічного агентства зовсім нещодавно, у жовтні 2022 року. Україна поки на шляху до набуття членства, хоча проєктна співпраця з ESA була налагоджена ще 1999 року. Як зазначають у ГО «Асоціація Ноосфера», яка опікується популяризацією космосу, технологій та STEM-освіти, меморандум про співпрацю є важливим кроком в інтеграції України до європейського космічного ком’юніті.

«Ми прагнемо розвивати космічну галузь, будуючи партнерські зв’язки з європейським і світовим спейском’юніті. Україна отримала статус країни-кандидата у члени ЄС за прискореною процедурою і взяла добрий темп у виконання вимог ЄС, тож маємо «тримати планку» і в космічній галузі. Обмінюючись ідеями з менторами і учасниками ActInSpace, наша молодь не лише представила свої доробки, а й презентувала Україну. Ми не вперше проводимо подібні заходи, Noosphere вже понад 5 років є організатором і міжнародних, і локальних конкурсів космічного спрямування. Noosphere розбудовує потужний космічний кластер в Україні за підтримки свого співзасновника, мецената і бізнесмена у сфері космічних технологій Макса Полякова і такі кросдержавні ініціативи — ще один крок на цьому шляху», — говорить голова правління ГО «Асоціація Ноосфера» Михайло Рябоконь.

Україна і Словаччина налагоджують партнерство у космічній галузі

До спільного словацько-українського ActInSpace долучились понад 70 учасників, які сформували 12 команд. Протягом 24 годин команди працювали над завданнями від Європейського космічного агентства, а переможцем за рішенням журі стала SpaceWardens з розробкою платформи для візуалізації і прогнозування траєкторії руху космічного сміття на орбіті Землі. Ця команда змагатиметься з переможцями з інших локацій у міжнародному фіналі у Франції й отримає можливість виграти Zero G політ на Airbus A310. Спеціальна конструкція літака дає можливість відчути відсутність гравітації як відчувають її космонавти.

Учасникам допомагали ментори, серед яких словацькі експерти: аналітики венчурних ринків, бізнес-стратеги, спеціалісти у галузях права, маркетингу, машинного навчання, кібербезпеки, інтернету речей та інші.

Керівник Інжинірингової школи Noosphere Сергій Веретюк, який долучився до журі ActInSpace, говорить про те, що український і словацький космічні кластери мають багато спільного:

«Нам, українським космічним ентузіастам, цікавий досвід колег, і це стосується не лише роботи щодо інтеграції у ESA, але й практичних досліджень. Наприклад, словаки мають успішний досвід розробки і запуску супутника skCube. Це супутник типу CubeSat, запущений у 2017 році для тестування нових технологій та дослідження іоносфери Землі. Перспективний також словацький проєкт суборбітальної ракети-носія. І CubeSat, і суборбітальні ракети-носії — це саме ті галузі, в яких уже давно (і плідно) працюють ініціативи Noosphere, зокрема «Студентська ракета», що реалізується на базі нашої Інжинірингової школи. За фінансування і всебічної підтримки Макса Полякова ми вже здійснили кілька запусків надлегких ракет-носіїв, і зараз працюємо над суборбітальною».

Хакатон — не єдина «космічна» ініціатива, яку наразі проводить Noosphere. Так, тривають змагання з віртуального ракетомоделювання Noosphere Space Games, до яких долучились понад 850 українських школярів і студентів.

 

Довідково

Європейське космічне агентство (ЄКА, ESA, European Space Agency) — міжнародна організація, заснована 1975 року для спільного здійснення космічних досліджень та використання супутників. Членами ESA є 23 країни, ще ряд країн співпрацюють з агентством на рівні окремих проєктів.

Асоціація Ноосфера (Noosphere, Ноосфера) — це громадська організація, що популяризує науку та сучасні технології серед молоді та створює сприятливі умови для розвитку інноваційного бізнес-середовища в Україні. Щорічно Noosphere реалізує понад 40 ініціатив. Ініціативи об’єднують науковців, інноваторів, підприємців, експертів, ентузіастів різних галузей у пасіонарне ком’юніті, де кожен може втілити власні ідеї та інноваційні проєкти у життя.

Макс Поляков (Max Polyakov, Поляков Максим Валерійович) — співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера», керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, бізнесмен із досвідом у сфері космічних та IT технологій, інженерії. Меценат. Доктор економічних наук. Власник 10+ патентів. Послідовник ідей Володимира Вернадського, візіонер космічного майбутнього України.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво«Я чисто по-людськи»: чоловік із Хмельниччини підсовував євро прикордонниці
Уряд знову готує масштабну реформу вищої освіти в Україні
Чому поляки блокують український кордон та як вирішити ситуацію
Стало відомо, що спричинило полярне сяйво, яке бачили над Україною
Через війну зріс рівень бідності: що відбувається із добробутом українців
Шлях до Євросоюзу: які наступні кроки України?

Читайте у цій рубриціУ сусідній з Хмельниччиною області переселенець дивує своїми винаходами
Від продюсера до вченого: Як Юрій Дудка збагачує медійний світ науковими дослідженнями
Школяр із Шепетівщини є серед переможців, які програмували віртуальних роботів на Міжнародній космічній станції
Стало відомо, що спричинило полярне сяйво, яке бачили над Україною
Співзасновник Roosh Сергій Токарєв анонсував технологічний кемп для українських AI-ентузіастів
Неймовірне видовище: до кінця літа можна буде спостерігати 7 зорепадів, учені назвали точні дати
FacebookTelegramViberWhatsAppX