На Хмельниччині фермерське господарство зухвало скидає у річку Случ стоки з ознаками сечі

На Хмельниччині фермерське господарство зухвало скидає у річку Случ стоки з ознаками сечі

Саме такий висновок було зроблено за результатами планової перевірки фермерського господарства «Кобудь», яка була проведена Державною екологічною Інспекцію у Хмельницькій області у період з 28 вересня по 7 жовтня цього року. Зазначене фермерське господарство здійснює свою діяльність з вирощування свиней на території Старокостянтинівської міської тергромади неподалік села Берегелі.

В результаті проведеного планового заходу інспекторами було встановлено ряд порушень вимог природоохоронного законодавства. Зокрема, підприємство з березня 2017 року по квітень 2018 року здійснювало забір підземних вод для питних, санітарно-гігієнічних та виробничих потреб без дозволу на спеціальне водокористування, а облік забору води зі свердловини взагалі не здійснювався впродовж останніх п’яти років.

На Хмельниччині фермерське господарство зухвало скидає у річку Случ стоки з ознаками сечі

Крім того ФГ «Кобудь» як об’єкт, який може справляти шкідливий вплив на здоров’я людей і стан атмосферного повітря, у період з 26 березня по 13 червня 2019 року здійснювало викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами без дозволу на викиди та з порушенням порядку здійснення викидів в атмосферне повітря.

На Хмельниччині фермерське господарство зухвало скидає у річку Случ стоки з ознаками сечі

У сфері поводження з відходами інспекторами також були виявлені порушення: не ведеться облік відходів, порушено правила за операціями поводження з відходами, не здійснюються заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів.

На Хмельниччині фермерське господарство зухвало скидає у річку Случ стоки з ознаками сечі

І найгірше, що виявили державні інспектори, це самовільний скид стічних вод з ознаками сечі в річку Случ без дозволу на спеціальне водокористування та за відсутності нормативів гранично-допустимих скидів забруднюючих речовин. Увесь гній свинокомплексу потрапляє у відстійники, а далі — у лагуни, в яких накопичується та сама сеча та, формуючи поверхневий стік потрапляє, до річки.

На Хмельниччині фермерське господарство зухвало скидає у річку Случ стоки з ознаками сечі

На відео екологічна інспекція зафіксувала самовільний скид стічних вод з ознаками сечі в річку Случ ФГ «Кобудь». Увесь гній свинокомплексу потрапляє у відстійники, а далі — у лагуни, в яких накопичується та сама сеча та, формуючи поверхневий стік, потрапляє до річки (під дорогою проходить труба, по якій сеча і потрапляє до річки).

Нагадаємо, що зовсім нещодавно — 18 та 19 вересня цього року — Інспекцією було встановлено факт загибелі водних живих ресурсів на річці Случ в селі Сахнівці. При цьому збитки, які були нанесені навколишньому природному середовищу, склали понад 45 тис. грн.

«Матеріали по даному факту Інспекція вже передала до Головного Управління Національної поліції в Хмельницькій області. Матеріали планової перевірки ФГ «Кобудь» будуть також направлені до правоохоронних органів для встановлення причинно-наслідкового зв’язку між загибеллю риби та впливом свиноферми на річку Случ. А ми в свою чергу відібрали проби поверхневих вод вище та нижче скиду стічних вод у річку Случ, про результати досліджень яких обов’язково повідомимо громадськість. На жаль, деякі «горе-виробники» в своєму прагненні отримати прибуток, нехтують природоохоронним законодавством, не кажучи вже про ігнорування думки жителів тих населених пунктів, поблизу яких розташовані ферми», — зазначив очільник Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Андрій Мартинов.

Довідково

Так звані «лагуни» містять в собі напіврідку субстанцію, яка включає близько 400 небезпечних елементів, серед яких важкі метали, антибіотики, пестициди, гормони, а також патогенні віруси і бактерії, гельмінти.

Свіжий свинячий гній може викликати ерозію, «вигорання» та деградацію ґрунтів. Систематичне потрапляння високих доз свинячого гною до ґрунту призводить до підвищення концентрації нітратного азоту в ньому, що, в свою чергу, веде до збільшення у рослинах вмісту нітратів, що перевищує допустимі норми.

Споживання ж людиною продуктів з підвищеним вмістом нітратів може привести до незворотних негативних змін в організмі. Також свинячий гній просочуюсь по всьому ґрунтовому профілю призводить до забруднення підземних ґрунтових вод та зумовлює «цвітіння води» в найближчих водоймищах.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоВ одній з громад Хмельницького району запроваджуються додаткові карантинні обмеження
На Хмельниччині екоінспекція провела кризовий моніторинг Хомори та Случа
На Хмельниччині за вбивство дядька учаснику АТО присудили 7 років за гратами
«Безкоштовно нічого не буває»: міський голова Нетішина наклав вето на рішення сесії
На Хмельниччині п’яний водій, який збив на смерть двох велосипедистів, проведе за гратами 8 років
На Хмельниччині п’яний водій на смерть збив пенсіонера

Читайте у цій рубриціУ Шепетівському районі в середньому 5 водіїв щодня сідають за кермо у нетверезому стані
На Хмельниччині керівник філії фінансової установи привласнив понад 200 тисяч гривень
На Ізяславщині затримали автомобільного «жартівника»
Троє «смотрящих» Шепетівської виправної колонії та їхні спільники постануть перед судом
Штовханина на святкуванні закінчилася для шепетівчанина судовим вироком за вбивство
У Шепетівці 39-річний чоловік зірвався у шахту підвалу закинутої будівлі