Мешканець Полонного виграв суд в управління патрульної поліції Львівщини

Мешканець Полонного виграв суд в управління патрульної поліції Львівщини

Полонський районний суд частково задовольнив цивільний позов до патрульного, управлінь патрульної поліції і Держказначейської служби у Львівській області про відшкодування моральної шкоди: стягнув із Державного бюджету України на користь жителя м. Полонне 6354 грн 32 коп моральної шкоди. 

Як повідомила пресслужба Хмельницького апеляційного суду, свої вимоги про відшкодування моральної шкоди позивач обґрунтував тим, що 3 вересня 2020 року інспектор патрульної поліції Львівщини склав щодо нього постанову про адмінправопорушення, передбачене частиною 1 статті 122 КУпАП. Позивач оскаржив її до начальника УПП в Львівській області, який постанову скасував, а справу направив на новий розгляд. Опісля — інспектор склав нову постанову та наклав на нього стягнення у розмірі 255 гривень. Позивач удруге звернувся до обласного управління патрульної поліції з вимогою скасувати постанову. 8 жовтня 2020 року начальник УПП задовольнив його скаргу: постанову скасував, а справу закрив.

Позивач зазначає, що двічі незаконним притягненням до адміністративної відповідальності йому завдано моральну шкоду, оскільки він зазнав страждань через порушення звичних для нього життєвих зв’язків, необхідності докладати додаткових зусиль для організації свого життя, зокрема, доводити свою невинуватість у вчиненні інкримінованого правопорушення, проїхати понад 300 км, аби бути присутнім при розгляді його скарги. Чоловік оцінив спричинені йому моральні збитки в 12 000 грн, які просив стягнути з Державного бюджету України шляхом списання з відповідного рахунку Державної казначейської служби України.

У відзиві Головне управління Державної казначейської служби у Львівській області просило відмовити у позові, оскільки позивач не надав належних та допустимих доказів незаконності дій інспектора, тому що стягнення, передбаченого КУпАП, до нього застосовано не було.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково. Суд зауважує, що відповідно до Закону «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду», право на відшкодування виникає у випадку, зокрема, закриття справи про адміністративне правопорушення.

«Тобто, здійснення провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, яка в подальшому закрита за відсутністю складу адміністративного правопорушення, свідчить про незаконні дії посадових осіб, які ініціювали та здійснювали вказане провадження (складання протоколу, отримання пояснень та інше)», — зазначає суд і додає, що закриття справи не спростовує того, що незаконними діями позивачу завдано моральної шкоди.

Відповідно до закону, відшкодування моральної шкоди за час перебування під слідством чи судом провадиться, виходячи з розміру не менше одного мінімального розміру заробітної плати за кожен місяць перебування під слідством чи судом.

Враховуючи, що розмір мінімальної заробітної плати на той час становив 5000 грн, а строк перебування позивача під слідством — 1 місяць 5 днів (з 3 вересня 2020 року по 8 жовтня 2020 року), суд вважає, що на користь позивача слід стягнути 6354 грн 32 коп моральної шкоди.

Рішення не набрало законної сили і може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Полонській ТГ до відповідальності притягнули сім’ю, в якій неналежно виконують батьківські обов’язки
У Полонному врятували 81-річну бабусю
На Полонщині жінка здала поліції гостя, який курив канабіс
Полончанин за вкрадену у дитячому магазині виручку відпрацює 80 годин громадських робіт
У Полонному привітали матерів, сини яких загинули на сході
Полонському історичному музею подарували унікальне фарфорове панно

Читайте у цій рубриціПсевдозамінуванню вокзалу в Хмельницькому передувала сімейна сварка
У справі смертельної ДТП на Хмельниччині з’ясували нові важливі обставини
Керівника Шепетівської ДЕД суд оштрафував за яму на дорозі
Сестра стягнула з брата, який вбив її співмешканця, 300 тисяч гривень моральної шкоди
Нетішинця на 3 роки позбавили права керування автівкою: чоловік на суд не прийшов
На Хмельниччині у потязі знайшли мертвим 49-річного провідника