Жінка у суді довела право на спадщину

Жінка у суді довела право на спадщину

Полонський районний суд задовольнив заяву жительки Шепетівського району: встановив факт, що на час відкриття спадщини після смерті матері, вона постійно з нею проживала.

Як повідомила пресслужба, звертаючись до суду з відповідною заявою, жінка пояснила, що її мати хворіла й потребувала сторонньої допомоги, тому вона перебралася до неї у село на Полонщині. Після її смерті, 20 березня 2019 року, відкрилась спадщина, зокрема, на земельну ділянку площею 2,8106 га, що знаходиться на території Малошкарівської сільської ради. Однак нотаріус, до якого вона зверталася щодо отримання свідоцтва про право на спадщину, їй відмовив, тому що не підтверджено факт її проживання зі спадкодавицею на час відкриття спадщини. При цьому заявниця зазначила, що на день смерті матері вона проживала разом із нею і повинна уважатися такою, що прийняла спадщину відповідно до положень частини 3 статті 1268 Цивільного кодексу України.

Суд зауважує, що дані довідки, виданої виконавчим комітетом Грицівської селищної ради Шепетівського району, підтверджують, що заявниця проживала за тією ж адресою, що й її мати.

«Разом з тим, відповідно до ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї», — констатує суд.

І звертає увагу, що згідно з частиною 2 статті 315 ЦПК, в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Тож за цих обставин заявниця в інший спосіб, ніж в судовому порядку, не може довести факт постійного проживання зі спадкодавицею на час відкриття спадщини, а це, своєю чергою, унеможливлює нотаріальне оформлення спадщини. Відтак суд ухвалив рішення про задоволення заяви.

Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене до апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Полонській тергромаді нетверезий чоловік побив вікна у сільраді
У Шепетівському районі неправомірно використо­вували 474 га землі
У Полонному через карантинні обмеження заборонили відвідування міського пляжу
Винуватець смертельної ДТП сплатить майже 140 тисяч гривень моральної шкоди потерпілій
На Полонщині посеред поля згорів трактор

Читайте у цій рубриціКиянин винайняв квартиру в Славуті на вулиці, якої не існує
У Полонській тергромаді нетверезий чоловік побив вікна у сільраді
У Шепетівському районі на згарищі виявили тіло 90-річного дідуся
У Шепетівському районі неправомірно використо­вували 474 га землі
На Шепетівщині гість до смерті забив іменинника