У Шепетівці рибалки забили на сполох: дохне риба!

У ставку, що розташований неподалік Шепетівського цукрового заводу, в суботу рибалки побачили дохлу рибу. Вже в понеділок викликали державні служби, щоб з’ясувати причину її масової загибелі.

За словами рибалок, у водоймище цукрокомбінат скинув відходи. До того ж, поблизу водоймища сильно смердить.

— З відстійника рідина потрапила в ставок, — пояснив рибалка Олександр. — Вже два дні ходжу сюди, щоб виловити ще живу рибу та перенести її в кар’єр.

Члени товариства рибалок збирали кошти, щоб зарибнити водоймище через тиждень.

— Ми ціле літо ловили у цьому ставку рибу, — додав рибалка Анатолій. — Особисто мені вдалося піймати карпа до семи кілограмів вагою, тобто вода була чиста, діти купалися.

До речі, для захисту водойм від забруднення і збереження риби, існують навіть спеціальні ставкові фільтри, як от на сайті zoocool.com.ua/prudy/filtry-dlya-prudov. Звісно, існують і промислові методи очистки стоків.

На місце, де виходить труба з відстійника до ставка підходить слідча група Шепетівського відділення поліції.

— Допоки будь-що говорити рано, потрібно провести експертизи, — пояснив слідчий Руслан Парубенський.

Працівники санепідемстанції взяли забори води на експертизу. Рятувальники навіть надали свого човна, щоб добратися до місця стоку.

— Повідомили в обласні служби про ситуацію з рибою, — пояснив депутат Шепетівської міської ради Володимир Синюта. — Як стало відомо, ставок з 2012 року в оренді цукрокомбінату не знаходиться, а належить, громаді.

На прохідній цукрокомбінату чергова пояснила, що директор обідає. Після 13:00 знову телефонуємо керівництву цукрокомбінату, але його ще немає.

Допоки, шепетівчанам із обережністю потрібно купувати свіжу рибу, невідомо, де її могли наловити.

Довідка

Відстоювання — процес осідання твердих частинок у рідині. Можливе вільне осідання частинок, що не злипаються, та осідання частинок, схильних до злипання (коагуляції).

Для очищення стічних вод відстоюванням використовують відстійники.

Процес відстоювання часто використовують для очищення виробничих стічних вод від нафтопродуктів (бензину, мастил), смол, жирів та ін. Очищення від спливаючих домішок аналогічне осіданню твердих речовин. Відмінність лише в тому, що густина частинок, які спливають, менша, ніж густина води. Для вловлювання частинок масел і жирів застосовують маслопастки й жиро-пастки.

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці