На Хмельниччині за засоби медичного приз­начення для запобігання виникненню пандемії переплатили 375 тис. грн державних коштів

За реагування прокуратури Хмельницької області усунуто порушення під час закупівлі засобів медичного призначення для запобігання виникненню пандемії (COVID-19). Про це повідомила пресслужба прокуратури Хмельницької області.

З метою зниження ціни на необхідні товари лікарського призначення для запобігання виникненню пандемії (COVID-19), постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 224 затверджено перелік товарів, ввезення яких на митну територію України звільняються від сплати мита та від оподаткування податком на додану вартість.

Водночас, в ході проведеного вивчення, органами прокуратури встановлено на території області факти безпідставного включення до договорів про закупівлю засобів медичного призначення, необхідних для запобігання виникненню пандемії (COVID-19), сум ПДВ.

Це зумовлює безпідставне завищення ціни, призводить до зайвих витрат замовників та необґрунтованих прибутків постачальників, що у свою чергу, завдає шкоди економічним інтересам держави у вигляді незаконних витрат бюджетних коштів.

Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави, прокуратурою області ініційовано проведення відповідного корегування та повернення зайво сплачених коштів бюджетним установам.

За результатами розгляду листів прокуратури на рахунки замовників — закладів охорони здоров’я повернуто кошти на загальну суму 375 тис. грн.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці