Справу Валерії Сікал про сексуальне домагання у військовій частині на Хмельниччині затягують

Справу Валерії Сікал про сексуальне домагання у військовій частині на Хмельниччині затягують

Прокуратура вчергове відмовилася підписувати підозру колишньому керівнику військової частини А-1358 (розташована у селі Цвітоха Славутського району. — Ред.), на якого через сексуальні домагання заявила в поліцію лейтенантка Валерія Сікал. Слідство триває вже майже два роки й має завершитися наприкінці червня. Але нещодавно справу вдруге повернули на доопрацювання. Військова прокуратура Рівненського гарнізону вимагає провести додаткові слідчі дії, які здебільшого не стосуються подій злочину або вже здійснювались.

— Вказівки прокурора щодо проведення додаткових слідчих розшукових дій, на мою думку, є нічим іншим, як затягуванням розслідування. Враховуючи, що строки досудового розслідування неодноразово продовжувалися, є серйозний ризик того, що справу просто закриють, — зазначила адвокатка Валерії Сікал, Анна Брицька.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вимагає провести об’єктивне слідство у встановлені законом терміни. Адже через затягування справи є ризик, що справедливість не буде встановлена. До того ж, крім заяви Валерії, під час досудового слідства інші жінки дали свідчення про схожу поведінку керівника цієї військової частини щодо них.

— Ефективне розслідування є особливо важливим у цій справі, адже вона є багато в чому показовою. Ми знаємо, що сексуальні домагання до жінок у цілому в країні, та зокрема у військових структурах є серйозною проблемою, — зазначила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна.

У 2018 році лейтенантка ЗСУ Валерія Сікал звернулась до військової прокуратури із заявою про вчинення кримінального правопорушення, у якій вказувала, що в період проходження служби в ЗСУ керівник частини А-1358, використовуючи своє службове становище, намагався змусити її до вступу в статевий зв’язок. За свідченнями потерпілої, після відмови він продовжив тиснути на лейтенантку, відмовив у наданні необхідного після операції лікарняного й не відпустив на її власне весілля.

— Зараз важливо, щоб у справі Валерії Сікал була встановлена справедливість, а винні були притягнуті до відповідальності в результаті ефективного розслідування та після справедливого судового розгляду. Адже така результативність справи створить прецедент для подальших подібних справ і дозволить іншим постраждалим також захистити свої права. Важливо, щоб випадки сексуальних домагань та сексуального насильства в армії не ігнорувались та ефективно розслідувались, — додала Покальчук.

 

Додаткова інформація

22.12.2018 року відомості по даному факту були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 154 КК України.

18.02.2019 року з метою здійснення процесуального керівництва досудового розслідування військовим прокурором Рівненського гарнізону була призначена група прокурорів.

17.10.2019 року старшим слідчим з ОВС — криміналістом слідчого відділу розслідування злочинів скоєних проти життя та здоров’я особи СУ ГУ НП у Хмельницькій області — було направлено прокурору військової прокуратури Рівненського гарнізону матеріали кримінального провадження та підозру керівнику військової частини для затвердження прокурором. Протримавши більше місяця справу, прокурор повернув матеріали кримінального провадження та вказав, що «прийняття рішення щодо повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 154 КК України є «передчасним». Прокурор вказав, що слідчими в даному кримінальному провадженні не зібрані належні та допустимі докази та не здійснено ряд слідчих дій. Хоча за словами адвокатки відповідні документи були у справі.

29.03.2020 року матеріали кримінального провадження були повторно направлено військовому прокурору Рівненського гарнізону Західного регіону України. Прокурор протримав ці матеріали майже 2 місяці до кінця травня та знову повернув із необґрунтованими зауваженнями.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Справу Валерії Сікал про сексуальне домагання у військовій частині на Хмельниччині затягують»

  1. Андрій Братащук коментує:

    А може вона дала неправдиві свідчення…

  2. Yulia Storozhuk коментує:

    Сама ко**ана частина😡там ще гірше відбувається, тільки всі чомусь мовчать…

  3. Abigor коментує:

    Ото не має чого баб в армію брати..ми ще на мучаемся ними ?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСтали відомі нові факти у справі зґвалтування 13-річної падчерки вітчимом на Білогірщині
У Шепетівському районі бензовоз з’їхав у кювет
На Хмельниччині судимість отримав контрактник, який прогуляв один день служби
Понад 7 тисяч гривень винесла жінка з хати у Судилкові, знайшовши ключ у літній кухні

Читайте у цій рубриціДвоє 18-річних нетішинців займались збутом дитячої порнографії
Коли на Ізяславщині громада фарбує храм, аферисти-прохачі «збирають» гроші на його ремонт
У Шепетівському районі молодик через депресію зачинився в квартирі
На Хмельниччині чоловік, погрожуючи ножем, намагався зґвалтувати сусідську дівчинку
Українець пішов на радіо Сакраменто, щоб врятувати життя Валерії Решетарчук з Шепетівки
В Ізяславі під колеса столичного «Део Ланос» потрапив літній велосипедист