На Хмельниччині знову чума

На Хмельниччині знову чума

На минулому тижні у повідомленні Держпродспоживслужби Хмельницької області йшлося, що Африканська чума свиней вже дісталася кордонів Хмельниччини. Та сьогодні вже стало відомо, що висококонтагіозна вірусна хвороба косить свиней на Теофіпольщині. Вона стала для власників господарств, які утримують свиней, справжнім лихом. Дане захворювання виливається господарникам у «чималу копійчину».

Цього разу спалах захворювання, що став причиною загибелі свиней, виявили на комплексі по утриманню свиней — філія «Рідний край «ПАТ «Зернопродукт МХП» Теофіпольського району с. Коров’є.

Нагадаємо, що протягом 2016 року дане захворювання вже реєструвалось в нашій області.

Ще раз нагадуємо, що Африканська чума свиней — дуже небезпечна, вірусна хвороба, яка швидко поширюється та має високу ступінь смертності.

Характерні ознаки хвороби: раптова загибель за відсутності клінічного прояву, підвищена температура тіла до 42° C, зниження апетиту, в’ялість,  швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, задишка, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, слизові виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок.

Хвороба охоплює 40–65% поголів’я тварин, 85–100% з яких гине впродовж 6–13 діб.

Шановні громадяни, підприємці, керівники господарств!

Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області, враховуючи вкрай складну ситуацію щодо африканської чуми свиней в області, просить виконувати ветеринарно-санітарні вимоги щодо утримання та переміщення свиней !!!

 1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
 2. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.
 3. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
 4. Регулярно здійснювати очистку приміщень у яких утримуються свині.
 5. Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.
 6. Постійно вести боротьбу з гризунами.
 7. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
 8. Закуповувати свиней тільки на завідомо благополучних територіях щодо африканської чуми свиней та інших інфекційних, паразитарних захворювань.
 9. Проводити обіг свиней тільки ідентифікованих та з дозволу на переміщення державного інспектора ветеринарної медицини, який повинен провести клінічний огляд тварини (тварин), підтвердити епізоотичне благополуччя території з якої походять тварини та видати відповідний документ (ветеринарну довідку — при переміщенні тварин в межах адміністративного району, або ветеринарне свідоцтво форма №1 — при переміщенні тварин за межі адміністративного району).
 10. Привізши свиней на місце їх постійного або тимчасового утримання створити умови для їх карантинування (ізольоване утримання від інших тварин, окремий догляд) та повідомити найближчу державну установу ветеринарної медицини.
 11. У разі виникнення підозри на захворювання тварин негайно повідомляти фахівців державної установи ветеринарної медицини.
 12. При закупівлі тварин вимагати у реалізаторів наявність ветеринарної довідки, або ветеринарного свідоцтва (форма №1).
 13. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.
 14. Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.
 15. Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи.
 16. Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.
 17. При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомити спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини.
 18. Обов’язково забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно-санітарних заходів.
 19. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про відходи».
 20. Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
 21. Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин.
 22. Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
 23. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.

Ми сподіваємось на ваше відповідальне ставлення до вище вказаних заходів з метою запобігання виникнення та поширення хвороби, яка може призвести до ліквідації свинопоголів’я в районі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині зросло поголів’я овець та кіз у 8 разів
Вирощуємо молодняк поросят правильно
Наймолодший більярдист із Шепетівки здобув призове місце на чемпіонаті світу
Аграрії із Данії зустрінуться із свинарями Хмельниччини
Хмельниччина отримала інноваційні ліки прямої дії на коронавірус
На Хмельниччині очікуються заморозки

Читайте у цій рубриціОчільниця тергромади Шепетівського району «прокрутила» оборудку із землею на мільйон гривень
На Хмельниччині 16-літній юнак потрапив на судову лаву за необачну покупку 
Через ревнощі мешканець Славути проведе за ґратами 8 років
У Грицівській тергромаді горів житловий будинок
Житель Полонного виносив із будинків містян побутові товари й одяг