На Хмельниччині чоловік через ревнощі проведе за ґратами 5 років

Хмельницький апеляційний суд розглянув матеріали кримінального провадження за апеляційними скаргами прокурора та потерпілої на вирок Старокостянтинівського районного суду від 28 січня 2020 року. Про це повідомила пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Місцевий суд визнав жителя Красилівського району винним у заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження (частина 1 статті 121 Кримінального кодексу України) і призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі. Та на підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнив від відбування покарання з випробуванням на 3 іспитових роки. На користь потерпілої суд стягнув з обвинуваченого 11939 гривень моральної шкоди.

За вироком місцевого суду, 1 березня 2019 року нетверезий чоловік під час сварки з односельцем, причиною якої стали ревнощі, витягнув з кишені розкладний ніж й наніс тому 5 ударів у спину і живіт, спричинивши травми, що відносять до категорії тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, та не менше 4 колото-різаних легких ран.

У апеляційних скаргах прокурор і потерпіла наполягали на невідповідності призначеного покарання тяжкості злочину, його наслідкам та особі обвинуваченого. Прокурор зауважив, що чоловік раніше судимий за умисний злочин, зловживає спиртними напоями, а уповноважений орган з питань пробації у досудовій доповіді зазначив, що його виправлення без позбавлення або обмеження волі може становити небезпеку для суспільства, в тому числі, і для окремих осіб.

На думку потерпілої, чоловік не розкаявся і аж ніяк не сприяв розкриттю злочину, бо втік з місця події, намагався сховати ніж, визнав вину тільки під тиском зібраних правоохоронцями доказів, а вибачення досі не попросив і не відшкодував збитків.

Тож апелянти вважають, що обвинуваченому слід призначити 5 років реального відбування покарання за ґратами. При цьому потерпіла просила стягнути з нього також 41 тисячу гривень моральної шкоди.

Колегія суддів апеляційного суду погодилася, що обрана форма призначеного покарання не є справедливою та співмірною із вчиненим кримінальним правопорушенням.

«Призначаючи покарання, у кожному конкретному випадку суди мають дотримуватися вимог кримінального закону й зобов’язані враховувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані про особу винного та обставини, що пом’якшують і обтяжують покарання.

Так, призначене із застосуванням статті 75 КК України покарання, не відповідає загальним засадам призначення покарання, принципам законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання. Таке покарання не є достатнім і необхідним для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нових злочинів, не відповідає особі обвинуваченого через м’якість», — зауважує апеляційний суд.

Тож вирок суду першої інстанції апеляційний суд скасував в частині призначеного покарання у зв’язку із неправильним застосуванням судом закону України про кримінальну відповідальність та ухвалив новий вирок, призначивши покарання у виді 5 років позбавлення волі. У решті судове рішення залишив без змін.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці