На Хмельниччині пів мільйона гривень повернуть комунальному підприємству

За позовом Хмельницької місцевої прокуратури постачальника паливно-мастильних матеріалів зобов’язано повернути до бюджету надміру сплачені замовником пів мільйона гривень. Про це повідомила прес-служба прокуратури Хмельницької області.

За результатами розгляду позовних вимог Хмельницької місцевої прокуратури, рішеннями господарського суду Хмельницької області та господарського суду м. Києва визнано недійсними додаткові угоди до договору про закупівлю комунальним підприємством паливно-мастильних матеріалів та підприємство-постачальника зобов’язано повернути до бюджету безпідставно сплачені замовником майже пів мільйона гривень.

Як повідомив перший заступник керівника Хмельницької місцевої прокуратури Павло Маслюк, підставою для прокурорського втручання стали виявлені порушення вимог законодавства при проведенні публічних закупівель.

Встановлено, що у травні 2018 року тендерним комітетом Хмельницького комунального підприємства із переможцем відкритих торгів укладено договір про закуплю за бюджетні кошти 161 тис літрів дизельного палива.

Відповідно до умов вказаного правочину загальна вартість товарної продукції склала 3,5 млн грн.

Водночас, після проведення відкритих торгів, всупереч норм Закону України «Про публічні закупівлі» та положень укладеного договору, без будь-яких належних на те підстав, у червні між замовником та постачальником укладено додаткові угоди, якими загальний обсяг пального, що планувалось закупити зменшено на 25 тис літрів, а ціну за одиницю товару протиправно збільшено на 19,5 %.

Враховуючи загрозу порушення економічних інтересів держави внаслідок укладення незаконних правочинів, прокуратура вжила заходів до захисту інтересів держави у судовому порядку.

Відтак, відповідно до рішення суду з відповідача на користь комунального підприємства підлягає стягненню 466 тис грн.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці