Через коронавірус Кабмін продовжив карантин та запровадив режим надзвичайної ситуації

Сьогодні, 25 березня, Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Також продовжив всі карантинні заходи. Про це повідомив Кабінет Міністрів України на своїй сторінці у фейсбуці.

Нагадаємо, на те­ри­то­рії Ше­пе­тів­ки на ви­ко­нан­ня пос­та­но­ви Ка­бі­не­ту Мі­ніс­трів Ук­ра­їни від 11 бе­рез­ня 2020 року № 211 «Про за­по­бі­ган­ня по­ши­рен­ню на те­ри­то­рії Ук­ра­їни ко­ро­на­ві­ру­су COVID-19» з 12 бе­рез­ня до 3 квіт­ня 2020 ро­ку во­дить­ся ка­ран­тин для за­по­бі­ган­ня по­ши­рен­ня ко­ро­на­ві­ру­су.

Станом на 10:00 25 березня в тринадцяти областях України виявлено 113 випадків COVID-19.

Що таке надзвичайна ситуація?

Надзвичайна ситуація — це спеціальний тимчасовий правовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя і діяльності людей через аварію, катастрофу, стихійне лихо або епідемію.

Які бувають надзвичайні ситуації?

Залежно від поширення, економічних збитків, кількості людей, які загинули, розрізняють 4 pівні надзвичайних ситуацій — загальнодержавний, perioнальний, місцевий та об’єктовий.

Хто запроваджує?

Кабінет міністрів на основі рішення комісії Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Надзвичайна ситуація визначається в Кодексі цивільного захисту.

Для чого?

Надзвичайну ситуацію запроваджують для того, щоб посилити координацію всіх служб, задіяних для протидії поширення коронавірусу. Це також допоможе закріпити кроки, які будуть здійснювати на регулярній основі. щоб протидіяти поширенню хвороби. Наприклад, це — посилення охорони громадського порядку, інформування громадян, дезінфекція об’єктів та територій, санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи. Допоможе більш чітко координувати дії центральної та місцевої влади та надзвичайних ситуацій.

Що передбачає?

Під час надзвичайної ситуації влада, а передусім служби цивільного захисту працюватимуть посилено, у спеціальному режимі. Надзвичайна ситуація НЕ передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців.

Надзвичайна ситуація та надзвичайний стан це тотожні поняття?

Hі. Надзвичайний стан запроваджує Верховна рада за поданням Президента України. У цей перiод держава може напряму управляти як державними, так і усіма приватними компаніями, а права і свободи українців можуть бути обмежені. При надзвичайній ситуації такі заходи НЕ застосовують.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Через коронавірус Кабмін продовжив карантин та запровадив режим надзвичайної ситуації»

  1. Oleg Shkiper коментує:

    Я хочу подивитись,скiльки вони так посидять I зупинять вiрус.Лiкуй давай


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці