Чоловік, який ледь не вбив самотню мешканку лісу, перебуватиме 7 років за ґратами

Чоловік, який ледь не вбив самотню мешканку лісу, перебуватиме 7 років за ґратами

«Прий­­шов до ме­не він о шос­тій го­ди­ні ве­чо­ра чи вже на по­чат­ку сьомої: ще на не­бі сон­це бу­ло. «За бар­ки» тяг­нув в ха­ту, бив, «ко­пав» но­га­ми. За що я ро­би­ла ці­лий вік?.. В ме­не гро­шей ба­га­то не бу­ло, бо я най­­ма­ла лю­дей, аби ме­ні ви­ко­си­ли тра­ву та згреб­ли сі­но. Я ма­ла в су­моч­ці ли­ше 48 гри­вень, то він і ті заб­рав. Він був би ме­не вбив…» Саме з таких слів розпочалося знайомство у вересні 2019 року з 82-річ­ною Ва­лен­ти­ною Му­равсь­кою — єди­ною жи­тель­кою ху­то­ру, що зна­хо­див­ся у гущавині лі­су на межі двох районів Хмельнич­чини.

Тоді вря­ту­ва­ла жін­ку від вір­ної за­ги­бе­лі сір­ча­на кис­ло­та, ба­ноч­ку якої ко­лись, про всяк ви­па­док, дав один по­кій­ний ліс­ник.

— Я його об­ли­ла сір­ча­ною кис­ло­тою, — ма­ло не пла­кала, роз­по­ві­дала жін­ка. — Він ме­не зму­сив, бо вже «товк» но­га­ми, до­би­вав, під­па­лю­вав… Так я і ли­ши­ла­ся жи­ва. Але я не хо­ті­ла цього ро­би­ти, бо знаю як бо­ля­че во­на діє.

Тоді жінка так і не на­пи­са­ла за­яву в по­лі­цію на на­пад­ни­ка. Ад­же піс­ля по­бит­тя ста­ла по­га­но ба­чи­ти на од­не око. Ще жа­лі­ла­ся баб­ця і на пос­тій­ний біль у гру­дях, який з’явив­ся піс­ля цього ви­пад­ку. Од­нак, у лі­кар­ню па­ні Ва­лен­ти­на йти від­мовля­лася, мотивуючи тим, що не­ма на ко­го ли­ши­ти ко­ня.

Кривдника, — 47-річного мешканця Шепетівщини, який ледь не вбив самотню пенсіонерку, взяли під варту ще на початку жовтня минулого року. Наразі суд ухвалив вирок.

«Шепетівським міськрайонним судом Хмельницької області у складі колегії суддів ухвалено вирок, яким жителя Шепетівського району визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 187 (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу та погрозою застосування такого насильства (розбій), поєднаний з проникненням у житло) Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді 7 років позбавлення волі із конфіскацією майна, яке є його власністю, крім житла», — йдеться на сайті суду.

До вступу вироку в законну силу запобіжний захід залишили попередній — тримання під вартою.

Згідно з вироком суду, 4 вересня 2019 року, обвинувачений, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, прийшов на подвір’я потерпілої, де попросив у останньої води. Набравши в криниці води, раптово підійшов до потерпілої та вдарив кулаком в обличчя, від чого вона впала на землю. Не зупиняючись на досягнутому, чоловік схопив потерпілу за верхній одяг, затягнув до будинку, де кинув на підлогу та почав наносити численні удари ногами в область голови та грудної клітки, при цьому вимагаючи у потерпілої грошові кошти. Взявши сірники, почав підпалювати одяг потерпілої, висловлюючи погрози позбавлення її життя у випадку відмови передачі грошей.

Потерпіла, реально сприймаючи погрози обвинуваченого щодо позбавлення життя та спричинення їй тілесних ушкоджень, як такі, що можуть бути реалізовані, повідомила останньому, що грошові кошти знаходяться в сумці, показавши місце їх знаходження. Після цього обвинувачений з сумки дістав та забрав собі 47 грн. Будучи не задоволеним сумою викрадених грошових коштів, обвинувачений, з метою пошуку іншого майна потерпілої, яке становить цінність, почав обшукувати кімнату будинку. В цей час потерпіла взяла пляшку з сірчаною кислотою та з метою захисту від неправомірних дій частково її вилила на обличчя обвинуваченого, від чого він з викраденими коштами в сумі 47 грн вибіг з будинку на вулицю та попрямував в невідомому напрямку.

Внаслідок своїх неправомірних дій обвинувачений спричинив потерпілій тілесні ушкодження легкого ступеня тяжкості, як такі, що спричинили короткочасний розлад здоров’я.

В судовому засіданні обвинувачений вину у вчиненні злочину визнав частково.

Вирок законної сили не набрав і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Нагадаємо, згідно зі статтею 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Чоловік, який ледь не вбив самотню мешканку лісу, перебуватиме 7 років за ґратами»

  1. Света Карпович коментує:

    Туди йому дорога.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСудитимуть маріупольця, жертвами якого стали бабусі з Хмельниччини
Шепетівський військово­служ­бовець придбав канабіс через телеграм-канал та похвалився перед колегами
Після прогулянки в Шепетівці молодику не вистачило грошей на дорогу: він вкрав велосипед
У Шепетівці 2 роки шукають, куди поділося 17 курок
Шепетівчанин пшикнув у малознайомого чоловіка перцевим газовим балончиком
Чоловік оспорював батьківство, бо не захотів платити аліменти на сина, якого раніше всиновив

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині поліцейський пообіцяв знайомому за 250 доларів відновити посвідчення водія
Вантажівка з 19 тоннами аміаку, яка прямувала до Хмельницького, перекинулася поблизу Вінниці
У Хмельницькому сталася різанина між іноземцями
Між селами Шепетівщини блукав чоловік, якого розшукували в сусідній області
Вночі у Шепетівці рецидивіст напав на жінку
На Хмельниччині госпіталізували зятя після сварки з тестем