Неповнолітня шепетівчанка вкрала у пенсіонерки 11 тисяч гривень

Полонським районним судом визнано винною 17-ти річну шепетівчанку у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України (таємне викрадення чужого майна (крадіжка), поєднане з проникненням у житло) та призначено покарання у виді трьох років позбавлення волі.

«На підставі статей 75, 76, 104 КК України звільнити Б. від призначеного покарання, якщо вона протягом іспитового строку в один рік не вчинить нового злочину, та виконає покладені на неї такі обов’язки: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання», — йдеться у вироку.

Як встановив суд, 22 жовтня 2019 року в обідній час неповнолітня шепетівчанка, яка має на утриманні неповнолітню дитину, скуповуючи у населення пір’я та горіхи, скориставшись відсутністю мешканки будинку, проникла у житло, де в спальній кімнаті викрала із шафи 11000 грн.

В судовому засіданні свою вину визнала частково і пояснила, що вона зайшла з метою купівлі горіхів до домоволодіння потерпілої та стала кликати жильців. Оскільки ніхто не відзивався, то вона через незачинені двері зайшла до житлового будинку, а коли виявила, що в ньому нікого не має, тоді вирішила вчинити крадіжку. У вчиненому щиро розкаялась і кошти повернула.

Потерпіла в судовому засіданні пояснила, що того дня вона пішла працювати на город, який знаходиться за її будинком, а вхідні двері підперла палкою. Повернувшись до житла, виявила у кімнатах розкидані речі та викрадені заощаджені неї кошти у сумі 11000 грн, про що вона відразу повідомила в поліцію. Через деякий час гроші для неї були повернуті.

«Суд не погоджується з позицію захисника, що дії обвинуваченої слід перекваліфікувати на ч. 1 ст. 185 КК України із мотивів виникнення у неї умислу на вчинення крадіжки під час перебування у будинку, оскільки сукупність наведених доказів та цілеспрямовані дії обвинуваченої які були направлені на пошук у житлі грошей, свідчать про те, що її проникнення у будинок було викликане саме з метою крадіжки коштів потерпілої», — зазначає суддя.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці