На Хмельниччині орендар не виконує рішення суду, чекаючи доки виросте риба у ставку

Городоцький районний суд Хмельницької області визнав винним керівника селянського фермерського господарства в умисному невиконанні рішення суду, що набрало законної сили, вчинене службовою особою, і призначив покарання — 2 роки ув’язнення з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій строком на один рік. Та на підставі ст. 75 КК України суд звільнив обвинуваченого від відбування покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк на один рік. Про це повідомила прес-служба суду.

7 червня 2017 року набрало законної сили рішення Господарського суду Хмельницької області, за яким СФГ, очолюване обвинуваченим, повинно привести земельну ділянку в с. Шарівка Ярмолинецького району до попереднього стану, демонтувавши там усі конструкції, та повернути її власнику — державному дослідному господарству.

Проте керівник селянського господарства з виконанням рішення зволікав. 15 травня 2018 року державний виконавець відкрив провадження про примусове виконання рішення господарського суду й дав фермеру ще 10 робочих днів, аби той таки сам демонтував надбудови і конструкції на землі водного фонду, звільнивши її. Та коли ситуація не змінилася й через місяць, держвиконавець правопорушника оштрафував й повідомив орган досудового слідства про кримінальне правопорушення.

Правоохоронці кваліфікували дії керівника СФГ за частиною 2 статті 382 Кримінального кодексу України — умисне невиконання рішення суду, що набрало законної сили, вчинене службовою особою.

У суді фермер обвинувачення не визнав, пояснивши, що знає про рішення господарського суду, але виконати його не може, бо у ставку досі його риба і потрібен час, аби її виростити і повністю виловити. При цьому зазначив, що тамтешню землю орендує згідно із договором.

«В даному випадку невиконання судового рішення носить завуальований характер, коли зобов’язана особа хоча відкрито і не відмовляється від виконання судового акту, але вживає певних зусиль, які фактично роблять неможливим його виконання», — констатує Городоцький районний суд, погодившись із кваліфікацією дій директора.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до Хмельницького апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «На Хмельниччині орендар не виконує рішення суду, чекаючи доки виросте риба у ставку»

  1. Serhii Nechyporuk коментує:

    Старе фото 4ого ставка)


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці