У сусідній із Хмельниччиною області виявили сенсаційний сховок часів війни

8 серпня під час розбирання старої будівлі в місті Острозі робітники знайшли сховок зброї. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці Сергій Князєв, голова Національної поліції України.

Якраз того дня в Острозі знесли старе приміщення, аби в подальшому там збудувати новий триповерховий відділ поліції. Під час розбору завалин і було виявлене сховище зброї.

— Дві угорські осколкові гранати зразка 1936 року (М-36), 4 німецькі гранати М-24, 2 радянські гранати РГД-33, австрійський пістолет Штаєр зразка 1912 року, набої різних калібрів (до рушниць різних типів зброї ІІ світової війни), радянські гвинтівки Мосіна, листівки та інші артефакти часів ІІ світової війни… Відлуння буремних 40-х. Що це було: поліцейська управа? Штаб-квартира УПА чи тюрма НКВС? — написав Князєв.

Також голова Нацполіції зазначив у дописі, що під приміщенням знаходяться численні недосліджені катакомби.

— Там у підвалах тримали і катували українських повстанців, — висловився під дописом Князєва мистецтвознавець із Острога Микола Бендюк. — Судячи з документів, це зброя місцевого жителя Кобилянського Юрія з села Борщівка. Але чи він її ховав, чи можливо хтось із НКВС для себе приховав заначку. За розповідями очевидців, у приміщенні, яке зараз розбирає відділ поліції, в підвалах ще можуть бути замуровані кімнати. В тих кімнатах може багато таємниць, в тому числі, і останки тіл бандерівців, який замучили енкаведисти. Подібним чином замуровані підвали і в іншому приміщенні НКВС, зараз це Острозька дитяча школа мистецтв.

Між іншим дехто з користувачів фейсбуку висловив невдоволення щодо знесення старої будівлі в Острозі: «Розібрали історичну будівлю, хоч спогади в музей!!!».

Зброя та боєприпаси, які виявили під час розбору завалин дійсно унікальні.

До їхнього дослідження вже залучили співробітників Державного історико-культурного заповідника міста Острога. То ж сміливо можна вважати, що у цієї знахідки ще буде цікаве продовження.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з правилами коментування та політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці