У Шепетівці мешканці вимагають звільнити завідувачку хірургії

У Шепетівці мешканці вимагають звільнити завідувачку хірургії

Вчора, 10 червня, ініціативна група шепетівчан вимагала звільнення із посади завідувачки хірургічним відділенням Шепетівської ЦРЛ. Також просили відсторонення її від операційного процесу, перевірки на професійну придатність та корупційні оборудки в зв’язку з великим відсотком смертності та ускладнень після проведеного нею оперативного втручання. Особливо гостро постало питання «вдячності» лікарям, благодійних внесків, «купівлі» робочих місць та забезпечення засобами першої допомоги.

Зранку 6 червня шепетівчанка Марина Журавльова повідомила у фейсбуці про те, що після оперативного втручання завідувачки хірургічного відділення помер батько трьох дітей. І це не перша смерть на її совісті.

У Шепетівці мешканці вимагають звільнити завідувачку хірургії

Під дописом почали з’являтися десятки коментарів, де люди обурювалися та описували ситуації, в яких вони стикалися із хірургом.

Отож, місцева активістка Олександра Фрідріх розмістила у фейсбуці пост із закликом про зібрання проти непрофесійності, кругової поруки та корупції.

У Шепетівці мешканці вимагають звільнити завідувачку хірургії

Відтак, вже вчора під стінами адмінкорпусу зібралося близько десятка шепетівчан, хто тим чи іншим чином постраждав від рук медиків. За поясненнями звернулися до головного лікаря Валентини Савчук.

На початку зустрічі Валентина Миколаївна розповіла присутнім про дефіцит кадрів та те, якими професійними якостями повинен володіти лікар, що претендує на посаду завідувача відділення. Та назвала відсоток летальних випадків у хірургічному відділенні Шепетівської ЦРЛ.

У Шепетівці мешканці вимагають звільнити завідувачку хірургії

Однак, присутніх цікавив конкретний випадок: чому помер 53-річний чоловік?

— … В Паши була третій раз кровотеча, його оперували ще в травні. Чому ніхто нічого не зробив, аби його врятувати? 53 роки чоловікові, міг би жити, — каже шепетівчанка Марина Іванівна.

Однак, Валентина Миколаївна відповіла, що медики — не всесильні:

— Є такі ситуації в медицині, що інколи й лікар, щоб він не робив, не може на цю ситуацію вплинути.

Втім, пані Марина розповіла про останню розмову з померлим, який напередодні почував себе добре.

— В середу ввечері о 19:38 я Паші дзвонила, запитувала, як там справи. Він мені відповів, що ковтав «кишку» (зонд, — Авт.), все нормально, там лише одна язвочка, але вона залікується… А в четвер вранці мені подзвонили, що він помер. Хто вночі чергував? Чого ніхто не надав допомогу?

Отож, Валентина Миколаївна взялася наводити приклади, коли виникають непередбачувані ситуації із гострими виразками:

— Давайте ми цей випадок розглянемо тоді, як будуть всі висновки. Зараз історія хвороби в начальника бюро судово-медичної експертизи. Він взяв їх на аналіз, напише висновок. Тоді ми створимо комісію не тільки на нашому рівні, а на рівні області.

Також із уст присутніх лунали фрази про те, що кожен лікар підтримує та покриває інших медиків.

— Ви — колеги, тому бережете один одного, — висловив свою думку син померлого Юрій.

У Шепетівці мешканці вимагають звільнити завідувачку хірургії

Син померлого Юрій на фото другий праворуч

Відтак, говорить, що не можна бути впевненим у тому, що висновок судмедексперта буде незалежним та правильним.

— Це незалежний судмедексперт, який не працює у нашому колективі. Є міжрайонне бюро від Хмельницького, яке орендує приміщення. Воно обслуговує Нетішин, Славуту, Шепетівку, Полонне, Ізяслав, Білогір’я та не входить у структуру нашого медичного закладу. Керівник цього закладу проводив розтин, при ньому були присутні чотири лікарі, — взялася пояснювати очільниця ЦРЛ.

Однак, із думкою судово-медичних експертів та у правильності лікування і професійності лікаря сім’я померлого все ж сумнівається.

— Просили: в Хмельницький відправ, третя кровотеча за місяць, — сказав Юрій.

Але медики запевняють, що невідомо, чим би закінчилося б транспортування та чи не погіршало б пацієнту в дорозі.

Зі слів Юрія, наразі він написав відповідну заяву в поліцію, аби за даним фактом відкрили справу. Але і тут не все так просто. Спочатку чоловіку відмовили, мотивуючи це тим, що не має на руках висновків експертизи.

— Лише після того, як зі мною прийшла впливова людина, заяву прийняли. Якщо у тебе є «людина зверху», тебе будуть слухати, а ні, — то скажуть: «принеси висновки», — каже Юрій.

Пригадав чоловік і наслідки першої операції та стан свого батька після виписки з лікарні. Запевняє, його додому відправили з температурою та зі швами.

Скаржилися мешканці також і на те, що завідувачка не дозволяла обирати лікаря-хірурга на власний розсуд. Відтак, консультуватися лише з нею. Пацієнти ховалися по кутках, аби їх оглянув кваліфікований лікар. Якщо вона побачить, то працювати там хірург уже не зможе.

— Ми розглядаємо питання, щоб на цій посаді була інша людина… Обіцяю, більше такого не буде, — запевнила Валентина Савчук.

Окрім питання зі смертністю, ініціативну групу цікавило й забезпечення найнеобхіднішими препаратами та засобами для надання невідкладної допомоги. Гостро постало питання і «вдячності» лікарям, адже у всього є своя ціна. Також цікавилися, на скільки законними є благодійні внески під час здачі аналізів та на прийомах у лікарів.

І якщо тут таки зрозуміло, що є проблеми фінансування медичної галузі, то людяність та ввічливе ставлення з боку лікарів до пацієнтів ніхто не відміняв.

— Фінансувати людяність та порядність треба? — запитала одна з присутніх. — Кожен приходить із своїми нагальними проблемами та хворобами. Іноді добре слово та позитив вже набагато підтримує хворого. Люди ж не додому прийшли, а прийшли в установу.

Серед іншого говорили й про черги під кабінетами лікарів та про те, як медики проводять повз них «своїх». Постало питання і про «купівлю» робочих місць медичним персоналом. Однак, Валентина Миколаївна запевнила, що це неможливо. Адже ЦРЛ відчуває брак кадрів.

Не оминули увагою активісти й умови перебування у різних відділеннях: гаряча вода, температура повітря.

Головний лікар Шепетівської ЦРЛ запевнила, що прийме всі зауваження до уваги.

— З мого боку буде тільки конструктивна позиція. Я собі все занотувала, постараюся кожен випадок розглянути. Якщо є конкретні окремі випадки, — мій кабінет завжди відкритий із 7-ої ранку до 7-ої вечора, будь ласка, заходьте, легше вирішувати питання по «гарячим слідам»… Ми стараємося, не дивлячись на те, що є маса проблем, докласти максимум зусиль, щоб був позитив. Дуже хочеться, щоб таких питань, які ми сьогодні обговорювали, більше не виникало, — сказала наостанок очільниця медзакладу.

По закінченню зустрічі ініціативна група вручила головному лікарю звернення із проханням звільнити завідуючого хірургічного відділення. Під ним підписалася 51 людина.

У Шепетівці мешканці вимагають звільнити завідувачку хірургії

У Шепетівці мешканці вимагають звільнити завідувачку хірургії

Аналогічні звернення направлено також Шепетівській районній та міській радам, міськрайонній прокуратурі та обласному Департаменту здоров’я.

Також пропонуємо переглянути повний відеозапис зустрічі:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


14 коментарів до статті «У Шепетівці мешканці вимагають звільнити завідувачку хірургії»

 1. Svetlana Simagina коментує:

  Когда то єта Римма Александровна отправила меня домой с переломом руки,потому что у меня не хватило денег на бинти и т.д. я шла домой с больници и всю дорогу давилась слезами. Я 37 лет платила налоги и к врачампрактически никогда не обращалась, но когда упав с велосимеда сломала руку меня єта Римма отправила домой сказав,когда будут деньги,тогда и приходите. Прошло много лет вже,но земля кругла, и я вспомнила єту Римму!

 2. Oksana Wel коментує:

  То не її професія “хірург” . Її від медецини треба тримати подалі. Не раз мала з нею конфлікт, важка людина…

  • Таня охрімчук коментує:

   Мій хресний батько помер 17 грудня 2018 року після неодноразового оперативного втручання Башистої Рими Олександрівни. І я такожтільки за те,щоб звільнили з роботи таку некомпетентну лікарку. Вона не лікар….

 3. Vera Bobak коментує:

  Скажіть будь ласка,а де доведено,що це іі провина, у смерті людини і що вона є коррупціонером? Як можна обвинувачували безпідставно лікаря чи будь кого іншого.

 4. Це ж людське життя !!! Як так можна, якщо ти бачиш, що це не твоє. То з чистою совістю піди. Навіщо щоб люди сьогодні так говорили про тебе. Це моя думка.

 5. Люк коментує:

  Це і зразкова обіцяна медицина від шепетівського госпітального округу?

 6. Лариса Чабан коментує:

  Добрі люди згадайте скількох вона спасла, дітей людина приєжала в любе время суток, чому цього низгадуєте.

 7. Таня Островская коментує:

  Не її це професія

 8. Вікторія коментує:

  Там крім неї є “кваліфіковані спеціалісти”

 9. Віктор Д коментує:

  В ситуації однозначно потрібно розбиратись компетентним на те особам та органам. А то розплодили незрозумілих активістів, що “на горло” звикли брати та не зрозуміло чиї інтереси лобіювати. Хто оцю із ботексом на щось уповноважив? Її хтось може депутатом, що представляє інтереси громади обирав?

 10. Alla Blackwood коментує:

  Про все що говориться у відеоконференції правда і з ініціативною групою я згідна на всі 100%

 11. Алла Пасечник коментує:

  Хто ж її поставив туди? Ще з тим треба розібратись,

 12. Інна Харченко коментує:

  На кінець то Бог почув людські молитви і вона відповість за сльози людей яким вона зробила боляче.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


На Хмельниччину завітали представники Управління Верховного Комісара ООН
На Хмельниччині відбулася зустріч посадовців стосовно енергетичної безпеки області
На Хмельниччині рятували чоловіка, нога якого застрягла в механізмі мотоблока
ДТП на Шепетівщині: 60-річного велосипедиста госпіталізували до хірургічного відділення

Читайте у цій рубриці


У сусідній із Хмельниччиною області жінка програла в казино гроші на випускний
Мешканець Хмельниччини погорів при бажанні купити крипту
На Шепетівщині неповнолітній дурив людей в Instagram
У громаді на Шепетівщині невідомі випустили з вольєрів понад 100 собак-безхатьків
FacebookTelegramViberWhatsAppX