У справі голови-хабарника Полонської РДА змінять склад суддів

Вчора, 15 травня, у Шепетівському міськрайонному суді відбулося перше засідання у справі колишнього голови Полонської РДА, який минулоріч попався на хабарі в розмірі 15 700 доларів. Однак, до розгляду справи так і не дійшли…

На­га­да­ємо, по­са­до­вець ви­ма­гав від пред­став­ни­ка од­но­го з фер­мерсь­­ких гос­по­дарств гро­шо­ві кош­ти у роз­мі­рі 32 900 до­ла­рів США за ви­не­сен­ня роз­по­ряд­жен­ня про зат­вер­джен­ня тех­ніч­ної до­ку­мен­та­ції зе­мель­­них ді­ля­нок за­галь­­ною пло­щею 94 га для ве­ден­ня сіль­­сько­го гос­по­дарс­тва тер­мі­ном на 10 ро­ків.

У Полонському районному судді Хмельницької області неможливо провести розгляд кримінального провадження, позаяк в штаті суду знаходиться три судді, з яких участь у розгляді даного кримінального провадження можуть брати участь лише двоє. 1 квітня під час підготовчого судового засідання у Полонському районному суді захисник обвинуваченого Микола Янцеловський оголосив заяву про відвід одного з суддів, мотивуючи його тим, що до призначення його на посаду голови Полонської районної державної адміністрації та на даний час із суддею знаходиться у товариських стосунках. Відвід задовільнилили.

Таким чином розгляд даного провадження у Полонському районному суді Хмельницької області здійснити було неможливо. Отож, справу передали на розгляд до Шепетівського міськрайонного суду, в якому є необхідна кількість суддів для утворення складу суду, та який є територіально найближчим.

Відтак, у Шепетівці справу повинні були розглядати колегіально у складі трьох суддів: головуючий суддя — Валерій Босюк, та судді Олександр Березюк і Неоніла Березюк. Однак, розгляд її навіть не розпочався.

Адже згідно з частиною 2 статті 75 Кримінально-процесуального кодексу України у складі суду, що здійснює судове провадження, не можуть бути особи, які є родичами між собою. Враховуючи те, що до складу колегії було включено Олександра Березюка та Неонілу Березюк, суддя Неоніла Березюк заявила самовідвід.

Вказаний відвід задовільнили. Наразі обвинувальний акт повернуто до канцелярії суду для формування нового складу колегії.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «У справі голови-хабарника Полонської РДА змінять склад суддів»

  1. Елена Солнечная коментує:

    Взагалi то суддя Березюк Неонiла Петрiвна, а не Неля Березюк. ☝


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці