У планах хмельничанки міг бути теракт на Шепетівському ремзаводі

У планах хмельничанки міг бути теракт на Шепетівському ремзаводі

Хмельничанку — машиністку вакумно-пакувальної машини в ТОВ «Проскурів-Агро» звинувачають у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258, ч. 2 ст. 201 КК України. Їй інкримінують злочини проти основ національної безпеки України та державну зраду. Зокрема, серед завдань, що поставив жінці представник Російської Федерації, — підривна діяльність проти Шепетівського ремонтного заводу.

Жінка — уродженка м. Казань Російської Федерації, громадянка України.

У вироку Хмельницького міськрайонного суду від 27 грудня зазначено, що машиністка обвинувачується в тому, що на початку 2017 року з мотивів особистого несприйняття державної влади в Україні, на виконання попередньої домовленості з невстановленими досудовим розслідуванням особами, використовуючи мережевий псевдонім для ускладнення її ідентифікації правоохоронними органами як користувача соціальної мережі, у загальнодоступній та соціально-орієнтованій Інтернет-мережі «Одноклассники» адмініструвала групу антиукраїнської спрямованості «НЕ ДАДИМ НАС УНИЧТОЖИТЬ!», до якої приєдналися 286 учасників, які автоматично отримують сповіщення про розміщені у вказаній групі матеріали і мають можливість з ними ознайомитися.

З січня 2017 року, будучи адміністратором групи «НЕ ДАДИМ НАС УНИЧТОЖИТЬ!» у загальнодоступній та соціально-орієнтованій Інтернет-мережі «Одноклассники», створювала та розміщувала у даній мережі пропагандистську інформацію з метою виправдання агресії РФ проти України, підтримки сепаратистських, терористичних формувань та рухів, які діють на території Луганської та Донецької областей України.

В період січня-квітня 2017 року громадянка України вчинила державну зраду у формі надання представнику іноземної держави допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Зокрема, 19 січня 2017 громадянка України, перебуваючи на території м. Хмельницького, використовуючи свою сторінку у соціальній мережі «Одноклассники», вступила в переписку з представником Російської Федерації, який має військову підготовку (проходив строкову військову службу в повітряно-десантних військах Міністерства оборони РФ, закінчив Голіцинський прикордонний інститут Федеральної служби безпеки Росії за напрямами оперативно-розшукова та прикордонна діяльність, приймав участь у військових компаніях РФ на території Чечні та АР Крим), який з 2014 року перебуває на окупованій території Луганської та Донецької областей.

Цього ж дня, під час спілкування з представником РФ отримала від нього злочинне завдання на підтвердження місця проживання військовослужбовця 8-го полку спеціального призначення з дислокацією в м. Хмельницький та здійснення фотозйомки його будинку, під’їзду та квартири, і надала добровільну згоду на виконання даного завдання та на проведення підривної діяльності проти України.

Вже 28 січня 2017 року вона отримала від представника РФ повідомлення на свою сторінку з новим злочинним завданням на встановлення зв’язків із військовослужбовцями 19-ої ракетної бригади з дислокацією у м. Хмельницький, 8-го полку спеціального призначення з дислокацією у м. Хмельницький та Шепетівського ремонтного заводу, і надала добровільну згоду на виконання даного завдання та на проведення підривної діяльності проти України, зазначивши при цьому деякі сумніви щодо можливості його виконання.

Крім того, на виконання завдання представника РФ, наприкінці лютого 2017 року на території м. Хмельницького провела вербувальну бесіду зі знайомим, в ході якої повідомила йому про виконання нею завдань представника РФ та продемонструвала свою переписку із ним, на що він відповів відмовою.

17 лютого 2017 року отримала від представника РФ на свою сторінку повідомлення з новим злочинним завданням про збір інформації щодо проведення так званого «третього майдану». Там повинна була надати відомості щодо кількості людей на мітингах, аналізу складу учасників, вимог мітингувальників, переліку організацій учасників мітингів та лідерів мітингів, з виконанням відповідних фото, і надала добровільну згоду на виконання даного завдання та на проведення підривної діяльності проти України.

10 березня 2017 року на свою сторінку отримала від представника РФ посилання на відеозаписи із полоненими військовослужбовцями 8-го полку спеціального призначення у яких йшлося про причетність до знищення ватажків терористів. Після перегляду даних відеороликів, надала добровільну згоду в наданні допомоги у проведенні терористичного акту стосовно військовослужбовців 8-го полку спеціального призначення шляхом отримання вибухівки та збереження її у себе для передачі виконавцям терористичного акту.

23 березня 2017 року на свою сторінку отримала від нове злочинне завдання щодо виїзду для зустрічі з ним у м. Кишинів Республіки Молдова для отримання детальних інструкцій та планування подальших заходів, та на купівлю нового телефону та нової сім-картки з метою забезпечення конспіративності, і надала добровільну згоду на виконання даного завдання. Однак, дану зустріч було перенесено на невизначений термін у зв’язку із відсутністю паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Наприкінці березня 2017 року отримала від представника РФ нове злочинне завдання щодо необхідності її прибуття в м. Одеса 06.04.2017 для отримання посилки із вибуховим пристроєм з м. Тирасполь, і надала добровільну згоду на виконання даного завдання.

І вже 31 березня 2017 року жінка отримала кошти в сумі 1500 грн через банкомат для виконання злочинного завдання, відповідно до попередньої домовленості.

Задля забезпечення конспірації обвинувачена користувалася кількома телефонами з різними сім-картками.

6 квітня 2017 року в Одесі на території центрального автовокзалу за адресою отримала від водія рейсового автобуса сполученням «Бендери-Одеса» сумку з продуктами харчування, в якій у пачці з-під кави був прихований саморобний вибуховий пристрій, який складався з двох тротилових шашок типу ТШ-200 вагою 387 грамів, між яких поміщено пластид типу ПВР-4 вагою 77 грамів, в який впресовано уніфікований підривник типу УЗРГМ, який відноситься до категорії боєприпасів. Вказаний вибуховий пристрій обвинувачена зберігала та носила при собі до моменту його виявлення та вилучення співробітниками УСБУ у Хмельницькій області в ході огляду місця події 06.04.2017.

Відтак, жінку обвинувачують у ряді злочинів:

 • у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого ст.ст. 2, 72, 73 Конституції України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, а саме з невстановленими досудовим розслідуванням особами);
 • у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, (державна зрада — діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України у формі надання представнику іноземної держави допомоги в проведенні підривної діяльності проти України);
 • у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 14 та ч. 2 ст. 258 КК України (готування до вчинення терористичного акту шляхом вчинення вибуху, що створювало небезпеку для життя та здоров’я людини, з метою залякування населення України, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
 • у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 201 КК України (незаконне переміщенні через митний кордон України з приховуванням від митного контролю саморобного вибухового пристрою, який складався з вибухових речовин та бойового припасу, без передбаченого законом дозволу, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
 • у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне придбання, носіння та зберігання саморобного вибухового пристрою, який складався з вибухових речовин та бойового припасу, без передбаченого законом дозволу, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

У своїх злочинах жінка щиро розкаялася та уклала угоду з прокурором про визнання винуватості.

Відповідно до ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначено остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 6 (шість) років без конфіскації майна.

 

Детективно-охоронна агенція «Безпека ЛТД» здійснює надійну коплексну охорону об’єктів із використанням сучасних технічних засобів: систем автономної охорни, систем відеонагляду, систем контролю доступу. Також агенція пропонує охорону та супровід вантажів, охорону масових заходів, пультову охорону та системи протипожежної безпеки. Детальніше на сайті агенції: https://bezpeka-ltd.com/ua.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «У планах хмельничанки міг бути теракт на Шепетівському ремзаводі»

 1. Ирина Фурсова коментує:

  Что-то срок маловат для такого преступления!!!!!!

 2. Ирина Фурсова коментує:

  В Рашке ей бы пожизненно дали


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПідполковника з Хмель­ниччини підозрюють у державній зраді
Подружжя у Хмельницькому намагалися «захопити» земельну ділянку вартістю 55 млн гривень
Поблизу Хмельницького незаконно роздали 14 земельних ділянок вартістю 2 млн гривень
Уряд підвищив виплати дітям з інвалідністю, які постраждали від вибухонебезпечних предметів
Молодик у Хмельницькому на свій день народження стріляв у перехожих
Несплата аліментів на дитину: коли штраф, а коли обмеження волі

Читайте у цій рубриціШепетівчанка перерахувала шахраям майже 30 тисяч гривень
У Шепетівці пасинок побив вітчима
Суд виніс вирок юнаку, який вбив власну бабусю та підпалив будинок на Шепетівщині
Повалене вітром дерево перекрило рух на трасі поблизу Нетішина
На Шепетівщині трапилася смертельна ДТП (Оновлено)
У Шепетівці біля нічного клубу чоловік понівечив обличчя молодику