Підприємець Шепетівщини завдав 36 мільйонів шкоди довкіллю

У ґрунті, що розвантажили в Шепетівці 18 травня, виявили речовини, що належать до 2-го класу небезпеки та вважаються як високонебезпечні.

Таку відповідь дали в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області депутату Хмельницької обласної ради Миколі Дячуку, який направив запит у Хмельницьку облдержадміністрацію, аби відповідні служби вияснили походження ґрунту. Відтак, ще 22 травня екологи відібрали ґрунт на експертизу.

У червні вони встановили, що вміст со­лей важ­ких ме­та­лів та наф­топро­дук­тів пе­ре­ви­щує нор­му в де­сят­ки ра­зів. Втім, при детальнішому вивченні складу ґрунту, екологи виявили, що забруднення земельної ділянки відбулося промисловими відходами 2-го класу небезпеки, який має високий рівень впливу на екологію. Зберігати такі відходи потрібно у закритій тарі: закриті ящики, пластикові пакети, мішки тощо.

Загалом, за ступенем та класом безпеки розрізняють 4 види відходів:

  • небезпечні (I класу) — приміром, ртуть, зберігають у герметичній, як правило, твердій тарі (контейнери тощо);
  • високонебезпечні (II класу);
  • помірнонебезпечні (III класу) — зберігають у відкритій чи закритій тарі (ящиках, мішках, пакетах тощо);
  • малонебезпечні (IV класу) — можна зберігати відкрито (навалом, насипом).

— За результатами обстеження земельної ділянки та вимірювань показників складу та властивостей речовини встановлено, що площа засміченої ділянки становить 0,0982 га, а речовина якою засмічено земельну ділянку є металошламом, який містить значні перевищення допустимих показників міді (рухомої форми), неполярних вуглеводнів (нафтопродуктів), нікелю (рухомі форми), фосфору (рухомі форми), хлоридами (водна витяжка), цинком (рухомі форми), що спричинило забруднення ґрунту, — йдеться у відповіді на запит із Державної екологічної інспекції. — Внаслідок порушення вимог природоохоронного та земельного законодавства загальний розмір шкоди склав 36014006,40 грн.

Після зараження відходами другого класу рівновагу в природі буде порушено. Екологічна система відновлюється лише через 30 років за умови повної ліквідації джерел впливу.

Небезпечні відходи надзвичайно згубно впливають на організм людей та спричиняють низку хвороб, в тому числі, можуть спровокувати й онкозахворювання.

— Це може спричинити порушення функцій печінки, зокрема, спровокувати гепатит,— коментує Во­ло­ди­мир Ма­за­єв, за­ві­ду­вач Ше­пе­тівсь­­ким між­район­ним від­ді­лом ла­бо­ра­тор­них дос­лід­жень. — Окрім того, негативно вплинути на нервову систему, викликавши парез кінцівок та спричинити виникнення ниркової недостатності. Перевищення вмісту солей важких металів та нафтопродуктів можуть спричинити онкозахворювання.

Однак, найнебезпечнішим у цій ситуації є те, що відходи разом із дощовими водами можуть потрапити в ґрунт.

— Близько 500 метрів від місця розвантаження ґрунту знаходяться 4 артсвердловини, які забезпечують водою все місто, — говорить Володимир Мазаєв.

Отож, сподіватимемося, що небезпечні відходи поблизу Шепетівського полігону ТВП невдовзі утилізують за всіма правилами і мешканцям не загрожуватимуть проблеми зі здоров’ям.

А поки що розрахунок шкоди, враховуючи значний її розмір, завданий неправомірними діями навколишньому середовищу, з метою встановлення осіб причетних до вказаного порушення, зібрані матеріали в порядку ст. 214 Кримінально-процесуального кодексу України направлені на адресу Управління СБУ у Хмельницькій області.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Підприємець Шепетівщини завдав 36 мільйонів шкоди довкіллю»

  1. Iruna Novaya коментує:

    Будемо “дякувати” нашому місцевому бізнесмену! Хотів грошенят сбити, все мало?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці