Підприємець Шепетівщини завдав 36 мільйонів шкоди довкіллю

Підприємець Шепетівщини завдав 36 мільйонів шкоди довкіллю

У ґрунті, що розвантажили в Шепетівці 18 травня, виявили речовини, що належать до 2-го класу небезпеки та вважаються як високонебезпечні.

Таку відповідь дали в Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області депутату Хмельницької обласної ради Миколі Дячуку, який направив запит у Хмельницьку облдержадміністрацію, аби відповідні служби вияснили походження ґрунту. Відтак, ще 22 травня екологи відібрали ґрунт на експертизу.

У червні вони встановили, що вміст со­лей важ­ких ме­та­лів та наф­топро­дук­тів пе­ре­ви­щує нор­му в де­сят­ки ра­зів. Втім, при детальнішому вивченні складу ґрунту, екологи виявили, що забруднення земельної ділянки відбулося промисловими відходами 2-го класу небезпеки, який має високий рівень впливу на екологію. Зберігати такі відходи потрібно у закритій тарі: закриті ящики, пластикові пакети, мішки тощо.

Загалом, за ступенем та класом безпеки розрізняють 4 види відходів:

  • небезпечні (I класу) — приміром, ртуть, зберігають у герметичній, як правило, твердій тарі (контейнери тощо);
  • високонебезпечні (II класу);
  • помірнонебезпечні (III класу) — зберігають у відкритій чи закритій тарі (ящиках, мішках, пакетах тощо);
  • малонебезпечні (IV класу) — можна зберігати відкрито (навалом, насипом).

— За результатами обстеження земельної ділянки та вимірювань показників складу та властивостей речовини встановлено, що площа засміченої ділянки становить 0,0982 га, а речовина якою засмічено земельну ділянку є металошламом, який містить значні перевищення допустимих показників міді (рухомої форми), неполярних вуглеводнів (нафтопродуктів), нікелю (рухомі форми), фосфору (рухомі форми), хлоридами (водна витяжка), цинком (рухомі форми), що спричинило забруднення ґрунту, — йдеться у відповіді на запит із Державної екологічної інспекції. — Внаслідок порушення вимог природоохоронного та земельного законодавства загальний розмір шкоди склав 36014006,40 грн.

Після зараження відходами другого класу рівновагу в природі буде порушено. Екологічна система відновлюється лише через 30 років за умови повної ліквідації джерел впливу.

Небезпечні відходи надзвичайно згубно впливають на організм людей та спричиняють низку хвороб, в тому числі, можуть спровокувати й онкозахворювання.

— Це може спричинити порушення функцій печінки, зокрема, спровокувати гепатит,— коментує Во­ло­ди­мир Ма­за­єв, за­ві­ду­вач Ше­пе­тівсь­­ким між­район­ним від­ді­лом ла­бо­ра­тор­них дос­лід­жень. — Окрім того, негативно вплинути на нервову систему, викликавши парез кінцівок та спричинити виникнення ниркової недостатності. Перевищення вмісту солей важких металів та нафтопродуктів можуть спричинити онкозахворювання.

Однак, найнебезпечнішим у цій ситуації є те, що відходи разом із дощовими водами можуть потрапити в ґрунт.

— Близько 500 метрів від місця розвантаження ґрунту знаходяться 4 артсвердловини, які забезпечують водою все місто, — говорить Володимир Мазаєв.

Отож, сподіватимемося, що небезпечні відходи поблизу Шепетівського полігону ТВП невдовзі утилізують за всіма правилами і мешканцям не загрожуватимуть проблеми зі здоров’ям.

А поки що розрахунок шкоди, враховуючи значний її розмір, завданий неправомірними діями навколишньому середовищу, з метою встановлення осіб причетних до вказаного порушення, зібрані матеріали в порядку ст. 214 Кримінально-процесуального кодексу України направлені на адресу Управління СБУ у Хмельницькій області.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


1 коментар до статті «Підприємець Шепетівщини завдав 36 мільйонів шкоди довкіллю»

  1. Iruna Novaya коментує:

    Будемо “дякувати” нашому місцевому бізнесмену! Хотів грошенят сбити, все мало?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У Шепетівці комунальники були змушені ліквідувати сміттєзвалище на приватній території
У сусідній з Хмельниччиною області в неповнолітньої почалися пологи на сміттєзвалищі
У Шепетівці виявили стихійне сміттєзвалище
На Хмельниччині посадовець вимагав хабарі за утилізацію небезпечних відходів

Читайте у цій рубриці


У сусідній із Хмельниччиною області через один дзвінок із будівлі евакуювали 30 чоловік
На Хмельниччині молодик придбав собі авто за чужий рахунок
Невідома жінка осквернила на Аскольдовій могилі місця поховання захисників України (Оновлено)
На Шепетівщині згорів автомобіль
FacebookTelegramViberWhatsAppX