Під час лісової пожежі рятувальники випробували новітній засіб сповільнення горіння

Наразі в Україні попереджають про найвищий рівень пожежної небезпеки. Можливо з цього приводу на території Шепетівського лісгоспу й відбулися навчання всіх служб взаємодії на випадок загоряння лісу.

У заході взяли учать керівники області та районів, лісових підприємств Хмельниччини, рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України у Хмельницький області та служб взаємодії.

Оглядовий майданчик для делегації з Хмельницької області

Під час комплексних навчань перевірили готовність служб взаємодії до ліквідації надзвичайної ситуації у лісових масивах. Учасники обмінялися досвідом у галузі забезпечення пожежної безпеки у лісомисливських господарствах краю.

Практична фаза відбулася в декілька етапів. Відповідно до сценарію навчань на території лісового масиву виникла низова пожежа кущових насаджень та трави загальною площею 200 квадратних метрів із переходом у верхову пожежу. Спричинило надзвичайну ситуацію — необережне поводження з вогнем відпочивальників.

Виникла реальна загроза подальшого поширення вогню лісом.

Першими ліквідувати загоряння взялися добровільні пожежні дружини та лісівники. Завдяки злагодженій взаємодії, вони зупинили низову пожежу.

Під час гасіння іншої ділянки лісу рятувальники скористалися інноваційним водним розчином, який дозволяє сповільнити горіння. Його назва — «СГ-1». Це новітня розробка Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту.

Ділянка пожежі, де рятувальники застосували розчин для сповільнення горіння «СГ-1»

Відповідні розчини вогнеборці застосовують для створення опорних хімічних смуг. Смуги прокладаються для пуску зустрічного відпалу під час локалізації усіх видів низових пожеж. Завдяки ефективному поєднанню синтетичних та природних хімічних елементів розчин не лише не завдає шкоди природному середовищу, але й після свого розкладу діє як добриво.

Пожежно-рятувальним підрозділам на автоцистернах за допомогою лафетних стволів вдалося здолати верхову пожежу.

Аби зупинити подальше розповсюдження вогню піротехніки аварійно-рятувального загону проклали мінералізовану смугу. Внаслідок підриву вибухових речовин утворилася смуга, яка допомогла рятувальникам за короткий час локалізувати пожежу, а згодом і зовсім ліквідувати.

В ході навчання рятувальники відпрацювали і наочно продемонструвати боротьбу з лісовими пожежами на кожному етапі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці