Здавав стратегічні об’єкти Хмельниччини та мав стежити за мером: переселенець діяв за завданням представника фсб рф

Здавав стратегічні об’єкти Хмельниччини та мав стежити за мером: переселенець діяв за завданням представника фсб рф

Уродженець Донецької області, який має на утриманні трьох малолітніх дітей, вчинив особливо тяжкий злочин проти основ національної безпеки — державну зраду, що виразилося у наданні представнику іноземної організації допомоги в проведенні підривної діяльності проти України в умовах воєнного стану. Про це свідчить вирок Волочиського районного суду Хмельницької області.

Співробітник служби фсб рф через невстановлену досудовим розслідуванням особу запропонував переселенцю за грошову винагороду надавати представнику іноземної організації допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, а саме збирати та передавати відомості, щодо стратегічно важливих об’єктів Збройних Сил України, їх чисельності, дислокації, переміщення озброєння, а також об’єктів критичної інфраструктури на території Хмельницької області. Він, усвідомлюючи явно злочинний характер вказаної пропозиції, умисно та добровільно погодився із нею, після чого йому було присвоєно оперативний псевдонім.

У липні минулого року, перебуваючи на території Хмельницької області, через «Telegram» отримав від представника служби фсб рф злочинне завдання. Воно було спрямоване на збір та передачу інформації на шкоду обороноздатності та державній безпеці України в умовах воєнного стану, зокрема координат та фотознімків військових об’єктів міста Хмельницький. На виконання злочинного завдання представника іноземної організації чоловік погодився.

8 липня 2022, для покриття витрат на виконання злочинного завдання, отриманого напередодні, а також у якості оплати за злочинні дії, отримав грошові кошти у розмірі 6000 грн. шляхом переказу вказаної суми на банківську картку, випущену АТ «Ощадбанк», яка перебувала у його користуванні.

9 липня, приблизно о 17-ій годині, прибув у м. Хмельницький та попрямував до місця розташування приміщень Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (далі — Національна академія), розташованої за адресою: м. Хмельницький, вул. Шевченка, 46.

«Прибувши на вул. Шевченка у м. Хмельницький, діючи в умовах воєнного стану, на виконання злочинного завдання представника іноземної організації здійснив фотографування об’єктів Національної академії, контрольно-пропускного пункту та стоянки для автомобілів військовослужбовців зазначеної в/ч, безпосередньо після чого передав йому шляхом використання власного мобільного телефону та застосунку для обміну повідомленнями та дзвінками «Telegram» фотографії та географічні координати об’єктів Національної академії, що може завдати шкоди обороноздатності і державній безпеці України», — йдеться у матераілах справи.

Далі переселенець попрямував до в/ч. Використовуючи власний мобільний телефон, здійснив фотографування в/ч, контрольно — пропускного пункту в/ч та стоянки для автомобілів військовослужбовців зазначеної в/ч, й також передав через «Telegram».

Продовжуючи свою злочинну діяльність, попрямував до Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області. Фото на географічні координати управління поліції також переслав росіянину. Те ж саме зробив, коли прибув до Відділу урядового фельд’єгерського зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в місті Хмельницькому.

14 липня уродженець Донеччини отримав нове завдання — стеження за громадянином України, із подальшою передачею інформації про особу представнику іноземної організації. На «роботу» погодився.

Того дня прибув до будівлі Хмельницької міської ради, де, виконуючи вказівки представника іноземної організації, розпочав пошук автомобіля марки SUBARU моделі FORESTER чорного кольор. Все сфотографував та передав росіянину. Також намагався визначити приналежність автівки людині, за якою стежив.

За виконання злочинного завдання 15 липня отримав грошові кошти у розмірі 1000 грн.

21 липня зрадник отримав нове завдання. Йому треба було отримати інформацію про переміщення військової техніки (озброєння), а також географічних координат та фотознімків залізничної станції, залізничної колії та рухомого складу на залізничній станції, а також військових підрозділів та техніки.

Вже 26 липня надійшло додаткове завдання — підтвердити наявність військової техніки на залізничній станції та її кількісний склад.

«З метою полегшення виконання додаткового завдання представника іноземної організації, запропонував раніше знайомому, який працював оглядачем ремонтних вагонів на дільничній станції АТ «Укрзалізниця», надати йому інформацію щодо переміщення військової техніки (озброєння) через залізничну станцію, не ставлячи його до відома щодо дійсної мети та спрямованості своїх дій на шкоду обороноздатності та державній безпеці України», — йдеться у реєстрі судових рішень.

Працівник «Укрзалізниці» не був обізнаний з планами зрадника, та надава необіхідну інформацію.

Пізніше в судовому засіданні залізничник пояснив, що в липні 2022 року на залізничній станції, де він працював оглядачем вагонів, познайомився з чоловіком, який був переселенцем з Донецької області та шукав житло для своєї сім’ї. Через деякий час після знайомства той подарував йому мобільний телефон Redmi 9а, а потім повідомив, що є співробітником СБУ та запропонував йому робити фото та відеофіксацію військової техніки, яка рухалася через станцію, ніби-то за завданням СБУ, а також обіцяв допомогти у вирішенні проблеми, яка виникла в нього на роботі у зв’язку з крадіжкою зерна, в якій його звинуватили.

Для покриття витрат на виконання злочинного завдання, отриманого 21 та 25 липня, а також у якості оплати за злочинні дії, переселенець отримав у період з 26 липня по 4 серпня грошові кошти у розмірі 17000 грн.

8 серпня, перебуваючи у смт Війтівці Хмельницького району Хмельницької області, шляхом використання застосунку для обміну повідомленнями та дзвінками «Telegram», отримав від представника іноземної організації, злочинне завдання, спрямоване на збір та передачу інформації на шкоду державній безпеці України в умовах воєнного стану, зокрема стеження за громадянином України — міським головою міста Хмельницького, з подальшою передачею інформації про особу представнику іноземної організації.

«Наступного дня отримав докладне роз’яснення злочинного завдання, а саме: «голова міськради м. Хмельницький, націоналіст, лідер політичної партії, організатор каральних загонів, які сам же фінансує, ненавидить Росію та всіх руських. Завдання: Зробити фото-відео дому, паркану по-можливості, оглянути територію на наявність відеокамер по периметру, шляхи підходу, відходу. Цю людину треба покарати, налякати, можливі будь-які крайні методи!» та запрошено у переселенця підтвердження готовності виконати завдання», — зазначено у справі.

За це він отримав 1500 грн.

1 вересня 2022 року його протиправна діяльність була припинена, а останнього затримано працівниками Служби безпеки України за адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, смт Війтівці, вул. Героїв України, 4.

«У судовому засіданні вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав частково. Пояснив, що дійсно вчиняв всі вказані в обвинувальному акті дії, однак робив це за вказівкою співробітників СБУ, які вимагали, щоб він увійшов у довіру до співробітників спецслужб рф з метою викриття останніх», — йдеться у вироку.

Незважаючи на показання обвинуваченого, його вина у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення підтверджується дослідженими в ході судового розгляду доказами.

Відтак, Волочиський районний суд ухвалив:

«… визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України, та призначити йому покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного засудженому майна».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


1 коментар до статті «Здавав стратегічні об’єкти Хмельниччини та мав стежити за мером: переселенець діяв за завданням представника фсб рф»

  1. Сергій коментує:

    Що тут скажеш: якщо не має розуму, гідності, честі та патріотизму то нехай згниє в тюрмі за 15років


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині жінку, яка хотіла вчитися заробляти гроші, ошукав консультант
На Хмельниччині син вдарив батька, а той у відповідь встромив у нього ножа
На Хмельниччині чоловік стріляв у патрульних
У Хмельницькому чоловік на дитячому майданчику побив двох хлопців
Працювали методом «з рук в руки»: на Хмельниччині викрили злочинне тріо
Боксери із Хмельниччини отримали посвідчення та нагрудні знаки майстра спорту України

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині жінку, яка хотіла вчитися заробляти гроші, ошукав консультант
На Шепетівщині затримали хмельничанина, який тікав із магазину з дорогими парфумами
У помешканні ще проживають люди, втім незабаром воно буде вільне: як шахрай здав житло трьом різним людям
На Хмельниччині син вдарив батька, а той у відповідь встромив у нього ножа
На Хмельниччині чоловік стріляв у патрульних
Вперше купував біткоїн і «обпікся»: шахрайство у сусідній із Хмельниччиною області
FacebookTelegramViberWhatsAppX