В апеляції офіцеру, звинуваченому у державній зраді, відмовили

Визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України (в редакції від 8 квітня 2014 року), та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років. Такий вирок 6 червня 2017 року виніс Хмельницький міськрайонний суд заступнику командира авіаційної ескадрильї по роботі з особовим складом бригади тактичної авіації ПС ЗСУ, що дислокується у Старокостянтинові. На підставі ст. 54 ККУ його також позбавлено військового звання «майор Збройних сил України».

За вироком суду, військовослужбовець Збройних сил Ураїни з червня по вересень 2014 року вчинив державну зраду у формі шпигунства — передав представникам Російської Федерації відомості, що становлять державну таємницю, та допомагав їм у проведенні підривної діяльності проти України, шляхом підготовки, планування та спроби виконати злочинне завдання щодо заволодіння військовим літаком.

Так, у серпні — вересні 2014 р. він тричі смс-повідомленнями писав своєму брату, громадянину РФ, таємну інформацію про завдання спеціальних розвідувальних бойових польотів у зону проведення АТО, що дало змогу іноземній державі вплинути на хід спецзавдань.

А 8 вересня цього року, пролітаючи над Шосткою Сумської області, відмовився виконувати вимогу штурмана екіпажу, ухилився від запланованого маршруту польоту і направив літак до лінії державного кордону України і Російської Федерації. При цьому, порушивши режим «мовчання», намагався встановити контакт у радіоефірі з невстановленими особами, однак, не отримавши відповіді, вивів літак на заплановану лінію польоту і закінчив його у Миргороді Полтавської області. За кілька днів через наявність підстав для скасування доступу до державної таємниці його усунули від здійснення польотів, тож закінчити завдання іноземної держави щодо заволодіння літаком і перельоту ним на територію РФ чи на тимчасово окуповану територію України — АР Крим, йому не вдалося.

Обвинувачений разом з адвокатом вирок оскаржили в Апеляційному суді області, заявивши, що його слід скасувати, а провадження закрити, бо в діях екс-офіцера немає складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України — «Державна зрада». Свої вимоги аргументували, зокрема, тим, що суд першої інстанції в основу вироку поклав кілька недопустимих доказів, також обвинувачений стверджував, що слідчий змусив його дати зізнавальні показання, чинивши на нього психологічний тиск.

Натомість прокурор подав заперечення на апеляційну скаргу, вважаючи вирок суду законним та обґрунтованим. Таку ж думку висловила і колегія суддів апеляційної інстанції, спростувавши в судовому засіданні доводи сторони захисту, і визнавши посилання на психологічний тиск, що, нібито, чинився на військовослужбовця, голослівним.

«Отже, умисні дії К., які виразились в діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: шпигунство, надання іноземній державі та їх представникам допомоги в проведенні відривної діяльності проти України, судом першої інстанції вірно кваліфіковані як державна зрада за ч. 1 ст. 111 КК України», — ідеться в ухвалі, якою апеляційний суд області залишив без змін вирок Хмельницького міськрайонного суду, а скарги обвинуваченого і його захисника — без задоволення.

Протягом 3 місяців ухвалу можна оскаржити в касаційній інстанції.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці