У сусідній із Хмельниччиною області хірурги виявили у пацієнтки сторонню істоту

У сусідній із Хмельниччиною області хірурги виявили у пацієнтки сторонню істоту

Несподівана знахідка трапилась лікарям-хірургам Сарненської ЦРЛ, що у сусідній з Хмельниччиною Рівненщині. Під час оперативного втручання з приводу флегмонозного апендициту у пацієнтки під шкірою виявили ще й бонус — 12-сантиметрову самичку нематоди Dirofilaria repens, про яку хвора навіть й не підозрювала.

Цю істоту, разом з наявною проблемою пацієнтки медики успішно усунули, хвора почувається задовільно, в осередку паразитарного захворювання підшкірного дирофіляріозу здійснене комплексне епідеміологічне розслідування.

У сусідній із Хмельниччиною області хірурги виявили у пацієнтки сторонню істоту

Випадки місцевого підшкірного дирофіляріозу фіксуються на Рівненщині з 2005 року й з того часу це вже 46 така подія. Джерелом інвазії у природі є собаки, коти та дикі м’ясоїдні тварини, від яких безпосереднє зараження людини неможливе, необхідні специфічні переносники, котрими можуть бути кровосисні комарі усіх видів, мошки, ґедзі, блохи, а також кліщі. Такий широкий видовий спектр переносників дирофіляріозу, разом зі зростанням захворюваності серед тварин, при високій сприйнятливості та відсутності специфічної профілактики у людей сприяє збільшенню ризику виникнення та поширення цього паразитозу серед населення.

«Захворювання на підшкірний дирофіляріоз проявляється безболісною чи болючою пухлиною, інколи з відчуттям печіння, свербежу чи повзання паразиту під шкірою, алергічними реакціями чи больовими відчуттями по ходу нервових стовбурів, характерним симптомом є міграція паразита. При локалізації дирофілярії у ділянці ока, яке відбувається майже у половині випадків, виникають вузли під шкірою повік чи кон’юнктиви, набряк повік, біль, сльозотеча, інколи хворий помічає активне повзання гельмінта. Прогноз сприятливий, після хірургічного видалення паразиту настає видужання», — нагадують у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Профілактичні заходи направлені на своєчасну дегельмінтизацію тварин — джерела інвазії. Якщо ж стосовно домашніх тварин її провести можливо, то ситуація з волоцюжними тваринами й надалі викликає занепокоєння. Важливим заходом профілактики підшкірного дирофіляріозу є захист від укусів комарів, враховуючи те, що місцева передача цього захворювання на Рівненщині нами підтверджена. Для недопущення проникнення кровосисних членистоногих своїх домівок варто потурбуватись про антимоскітні сітки, а при перебуванні на природі слід обов’язково застосовувати репеленти та фумігатори, щоб не допустити передачі хвороби.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У сусідній із Хмельниччиною області через один дзвінок із будівлі евакуювали 30 чоловік
У Хмельницькому обласному серцево-судинному центрі дали військовому шанс на повноцінне життя
У сусідній із Хмельниччиною області шукають жінку, яка зникла при зборі ягід у лісі
У Шепетівці ендоскопічні дослідження проводять як під місцевим знеболенням, так і під медикаментозним сном

Читайте у цій рубриці


У Хмельницькому стався вибух у квартирі: постраждав мешканець оселі
Засуджені заробляли на родинах безвісти зниклих військових: інцидент у сусідній із Хмельниччиною області
На Шепетівщині оштрафували жінку, яка торгувала лісовими квітами
На Хмельниччині на кілька тисяч гривень оштрафували чоловіка, який виховував «шотландку» віником
FacebookTelegramViberWhatsAppX