На Шепетівщині вторік зросла кількість тяжких злочинів

Нещодавно в Шепетівській місцевій прокуратурі під головуванням керівника місцевої прокуратури Івана Комара проведено координаційну нараду керівників правоохоронних органів міста Шепетівка та Шепетівського району щодо стану попередження та протидії злочинності.

Основна тематика наради стосувалася стану законності та правопорядку на території міста та району упродовж 2017 року, визначення основних напрямів запобігання та протидії злочинності, розробки та узгодження спільних заходів, спрямованих на своєчасне виявлення, розкриття, припинення та попередження злочинних проявів, усунення причин та умов, що їм сприяли.

Захід відбувся за участі керівників правоохоронних органів міста та району, представників органів влади, місцевого самоврядування.

У роботі наради взяв участь заступник прокурора Хмельницької області Олександр Мартинюк.

Розпочинаючи роботу наради, керівник місцевої прокуратури Іван Комар відзначив позитивні результати, яких досягнуто спільними зусиллями.

Так, в порівнянні з позаминулим роком, у 2017 році зменшився рівень зареєстрованих кримінальних правопорушень на 10 тис. населення (у місті — на 1,8 %, у районі — на 0,2 %).

Завдяки належно організованим превентивним заходам вдалося досягти, у порівнянні з 2016 роком, зменшення на території міста кількості особливо тяжких злочинів з 10 до 7, а саме на 30 %, зменшилась кількість тяжких злочинів на території району на 13,1 % (з 107 до 93).

Спостерігається зменшення кількості злочинів середньої тяжкості на 27,3 % по місту (з 132 до 96) та на 15,4 % по району (з 52 до 44).

Вдвічі зменшилась кількість тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілих (з 2 до 1).

Знизилась кількість злочинів проти власності, зокрема з 233 до 214 (на 8 %) крадіжок та з 39 до 28 (на 28 %) грабежів. Вдалося уникнути вчиненню вимагань.

Завдяки попередньо скоординованим діям вдалось покращити результативність протидії злочинам у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, уникнути фактів незаконного затримання громадян.

— Однак, попри вжиті правоохоронними органами організаційно-практичні заходи, спрямовані на зміцнення стану законності, ефективність їх діяльності ще не у повній мірі відповідає реаліям сьогодення, — зауважив Іван Комар.

Так, допущено збільшення кількості вчинених особливо тяжких злочинів на території району на 42 % (з 4 до 7), зросла кількість вчинення тяжких злочинів на території міста на 13,3 % (з 311 до 239).

Суттєво зріс рівень вчинення злочинів невеликої тяжкості на території району з 26 до 43 по району (на 65,4 %).

Майже удвічі (з 22 до 42) зросла кількість злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння.

Викликає занепокоєння профілактична робота з неповнолітніми, схильними до вчинення кримінальних правопорушень. Як наслідок, спостерігається ріст кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми у місті та районі на 14,3 %.

Існує негативна тенденція до збільшення кількості злочинів проти життя та здоров’я особи на 38,7 %, зокрема кількість тяжких тілесних ушкоджень зросла майже вдвічі (з 4 до 7).

Попри загальне зменшення крадіжок, збільшилось число крадіжок з квартир з 33 до 34, збільшилось вчинення на території міста розбоїв з 3 до 5.

Втричі (з 10 до 32) зросла кількість злочинів проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об’єднань громадян.

Очільник прокуратури наголосив на необхідності профілактики та превентивної діяльності з метою запобігання вчинення таких злочинів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці