У сусідній з Хмельниччиною області через будівництво можуть знищити історичні пам’ятки

У сусідній з Хмельниччиною області через будівництво можуть знищити історичні пам’ятки

Напередодні, 18 квітня, історик та краєзнавець Микола Бендюк повідомив, що у місті Острозі забудовники вирішили під час війни тихенько збудувати офісний центр без археологічних досліджень, щоб дешевше було. І це сталося у Міжнародний день пам’яток та видатних місць.

Як зазначається у повідомленні пана Миколи, ведеться будівництво на території Ринкової площі, яка формувалася ще за князів Острозьких:

«Знищуючи культурний шар, (а подекуди він сягає шести метрів) вони переписують нашу історію на користь росіян, які так само її нищать і намагаються нам писати свою історію».

У сусідній з Хмельниччиною області через будівництво можуть знищити історичні пам'ятки

Місто Остріг одне із найстаріших міст України і в 16 столітті це практично культурна столиця тогочасної країни, з якої й постала наша сучасна держава.

Водночас у «Інституті збереження культурної спадщини України» стосовно цієї ситуації зазначають, що війни не так багато залишили нам документів часу, коли містом володіли князі Острозькі. Тому величезна частина свідчень епохи залишилася в культурному шарі і археологи нам його відкривають розкопуючи і науково обробляючи знахідки.

У «Інституті збереження культурної спадщини України» вирішили рятувати ситуацію і вже напередодні, 18 квітня, направили листи всім відповідальним за збереження спільної культурної спадщини.

«Власникам будівельного бізнесу зовсім не цікава наша історія, їм цікаві лише гроші. Тому в Острозі будівельники вирішили забудувати недосліджену археологами територію. І щоб зекономити гроші не проводити рятівних розкопок. Непорядних забудовників навіть не спинило те, що зараз йде війна з росією, яка хоче знищити нашу історію. Забудовники допомагають путіну переписувати історію, щоб потім росіяни могли сказати, що в нас не було своєї високої культури і мистецтва», — зазначили в Інституті.

Нагадаємо, що минулоріч у Шепетівському районі забудовник дот­ри­мав­ся ви­мог пам’ят­ко­охо­рон­но­го за­ко­но­давс­тва, що на за­гал для Ук­ра­їни ви­па­док не­час­тий, ще й усе­біч­но тех­нічно та ор­га­ні­за­цій­но до­по­ма­гав про­ве­ден­ню ар­хе­оло­гіч­них дос­ліджень. Крім то­го він по­пе­редньо зго­ло­сив­ся фі­нан­со­во до­по­мог­ти у про­ве­ден­ні ра­ді­овуг­ле­це­во­го да­ту­ван­ня ря­ду зна­хі­док у зна­ме­ни­тій ла­бо­ра­то­рії в Поз­на­ні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоДвоє чоловіків незаконно перепливли до Румунії: один із них – без ознак життя
На Хмельниччині посадовиця оформила на свого співмешканця заповіт односельчанки
У сусідній з Хмельниччиною області човняр із Молдови намагався переправити кількох осіб через кордон
Шестеро «онучат» їхали до бабусі, а опинилися на кордоні
На Хмельниччині у чоловіка вилучили зброю та боєприпаси
Іноземці намагалися вивезти немовлят з України без документів

Читайте у цій рубриціУ Шепетівці нападник втік, прихопивши знаряддя злочину
Через два роки Апеляційний суд все ж таки залишив за гратами мешканця Шепетівщини на 7 років
Прикордонники виявили авто, «заправлене» гашишем
Неподалік Славути внаслідок ДТП загинули двоє людей
У Хмельницькому доцентку взяли на хабарі 4 тисячі доларів
У Хмельницькому тролейбус в’їхав в опору: загинула 53-річна пішохідка
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter