На Хмельниччині кардіохірурги зробили операцію на відкритому серці за 5 годин

На Хмельниччині кардіохірурги зробили операцію на відкритому серці за 5 годин

До «Хмельницького обласного серцево-судинного центру» звернувся 65-річний пацієнт з міста Старокостянтинова зі скаргами на задишку при незначному навантаженні, періодичні болі в ділянці серця, загальну слабкість. У 2017 році пацієнт переніс інфекційний ендокардит, який пошкодив мітральний клапан серця — тоді була виконана його пластика кільцем.

На Хмельниччині кардіохірурги зробили операцію на відкритому серці за 5 годин

«Наші фахівці, провівши ряд досліджень (вентрикулографію, коронарографію, рентгенографію, ехокардіографію, лабораторні дослідження) виявили рецидив інфекційного ендокардиту. Внаслідок інфекційного процесу, кільце мітрального клапана в ділянці задньої стулки було відірване. Проведена ультразвукова діагностика серця виявила недостатність аортального, мітрального та тристулкового клапанів», — зазначають в обласному серцево-судинному центрі.

Інфекційний (бактеріальний) ендокардит — це запалення внутрішньої оболонки серця. Викликане, як правило, бактеріями (до 80 % випадків це стрептокок і золотистий стафілокок), які з током серця потрапляють в серце і викликають серйозні зміни клапанів та інших структур серця.

Ураження клапанів серця проявляється їхньою нездатністю до повного розкриття, що призводить до стенозу відповідного отвору та/або до неповного змикання клапанів, що призводить до їхньої недостатності.

Утруднення проходження крові веде до перевантаження, дилатації (збільшення об’єму камер серця), гіпертрофії (збільшення серцевого м’яза). В свою чергу, перевантаження серця та дистрофія гіпертрофованого міокарда (порушення мікроструктур та скорочувальної здатності м’язових волокон) сприяє розвитку серцевої недостатності: ліво-, правошлуночкової та тотальної. Разом з цим у хворих може виникнути миготлива аритмія, емболії у органи великого кола кровообігу, інфаркт легені та інфарктна пневмонія, кулястий тромб у передсерді.

На Хмельниччині кардіохірурги зробили операцію на відкритому серці за 5 годин

З огляду на важкість захворювання та ступінь ураження клапанного апарату серця, пацієнту запланували та провели триклапанну корекцію — складне оперативне втручання на відкритому серці з штучним кровообігом: пластику аортального клапана, видалення кільця мітрального клапана з його протезуванням (із застосуванням біопротеза) та пластику кільцем тристулкового клапана.

На Хмельниччині кардіохірурги зробили операцію на відкритому серці за 5 годин

Близько п’яти годин оперували: кардіохірурги Андрій Кланца та Андрій Шимків, другий асистент Богдан Смолій, анестезіолог Михайло Ільницький, перфузіолог Ольга Терехівська, операційна м/с Тетяна Хмель, анестезіологічна м/с Олена Лобода, молодша м/с Ріта Кляшторна.

На Хмельниччині кардіохірурги зробили операцію на відкритому серці за 5 годин

На Хмельниччині кардіохірурги зробили операцію на відкритому серці за 5 годин

Втручання пройшло успішно, пацієнт в стабільному стані був переведений в палату інтенсивної терапії з подальшим лікуванням у стаціонарному відділенні. Через два тижні пацієнт виписаний під спостереження сімейного лікаря та кардіолога та зможе повернутися до активного життя.

«Подібні випадки, на щастя, досить рідкісні. Чітка взаємодія всіх служб закладу, сучасне спеціалізоване обладнання, досвід та професіоналізм — запорука точної діагностики та успішного лікування подібних захворювань серцево-судинної системи», — додали в центрі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «На Хмельниччині кардіохірурги зробили операцію на відкритому серці за 5 годин»

  1. Людмила Базилюк коментує:

    Хірурги від бога.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧоловік продав автівку своєму батьку, але суд визнав договір купівлі-продажу недійсним
У Старокостянтинові на День міста виступить екс-піаніст Океану Ельзи
На Хмельниччині організовують фестиваль «Медовий гарбуз»
У 8-річного хлопчика з Шепетівки стався крововилив у мозок, батьки просять про допомогу
На Хмельниччині школа отримала оригінальний подарунок з нагоди ювілею

Читайте у цій рубриціВодій автобуса, який наїхав на пішохода, відбуде покарання
Чоловік продав автівку своєму батьку, але суд визнав договір купівлі-продажу недійсним
Проєкт Держбюджету на 2022 рік: що передбачено для громад Хмельниччини
Шепетівська бригада парамедиків здобула призове місце на обласних змаганнях
Судові охоронці-самбісти Хмельниччини змагалися за першість
У Хмельницькому патрульні врятували чоловіка, в якого стався приступ епілепсії