Хмельницький знову очолив рейтинг України

Хмельницький знову очолив рейтинг України

Програма USAID КЕУ презентувала рейтинг Індексу конкурентоспроможності міст України 2021, де Хмельницький посів першу сходинку серед усіх міст-учасників.

Для вимірювання ІКМ 2021, Програма USAID КЕУ, у партнерстві з компанією Інфо Сапієнс, провела масштабне опитування у 45 найбільших містах України (24 обласні центри та 21 місто з населенням від 73 тис. осіб).

Хмельницький знову очолив рейтинг України

Хмельницький знову очолив рейтинг України

Під час дослідження ІКМ 2021 року опитано 7 тис. 454 суб’єктів підприємницької діяльності, які висловили думки про бізнес-клімат та про зусилля міської влади у створенні сприятливого середовища.

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин зазначив, що лідерство міста у рейтингу ІКМ стало дуже корисним у роботі з іноземними інвесторами під час зустрічей та закордонних відряджень, а також саме ІКМ посприяв в отриманні призу від Парламентської Асамблеї Ради Європи.

«Цей індекс не просто статистичний показник, ІКМ — це глибокий аналітичний інструмент оцінки реалізації економічної політики в місті, умов ведення бізнесу, інвестиційного клімату, співпраці бізнесу і влади і тд. Застосування такого інструмента спрямовано на сприяння конкуренції між містами у створенні сприятливого бізнес-клімату. За його допомогою визначаються пріоритетні для місцевого бізнес-середовища реформи, визначаються кращі практики взаємодії місцевої влади та бізнесу, стимулюється здорова конкуренція міст та територій, обмін досвідом та поширення кращих регуляторних практик», — вважає Олександр Симчишин.

Хмельницький знову очолив рейтинг України

61,5 % бізнесу Хмельницького вважає, що міська влада «дуже добре» або «добре» ставиться до приватного бізнесу, більше трьох чвертей опитаних (75,2 %) погоджуються, що міська влада підтримує створення нового бізнесу. В Хмельницькому також зафіксовано найбільшу частку респондентів, які погоджуються, що міська влада підтримує вже існуючий бізнес (71,7 %). Респонденти оцінюють підтримку місцевих інноваційних програм місцевою владою (фінансування їх з місцевого бюджету) на 2,59 бала з 5-ти — найкраща оцінка серед досліджених міст.

Рік тому такий рейтинг вже проводився, але за іншою методологією і лише серед обласних центрів. Цьогоріч паралельно з опитуванням за новою системою, було проведено й аналогічне минулорічному, і у ньому в Хмельницького знову ж на першому місці серед усіх обласних центрів.

Хмельницький знову очолив рейтинг України

Хмельницький знову очолив рейтинг України

«Разом із тим, грунтовне дослідження показало нам низку недоліків і недопрацювань, зокрема, в частині реєстрації бізнесу, вартості дотримання законодавства, наявних фінансових ресурсів. Будемо підтягувати усі проблемні питання», — написав у фейсбуці міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

Нагадаємо, що за 5 років у Хмельницький залучили 250 мільйонів грантових коштів.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоШепетівська бригада парамедиків здобула призове місце на обласних змаганнях
У Хмельницькому патрульні врятували чоловіка, в якого стався приступ епілепсії
Через отруєння дітей на Хмельниччині, планують відновити раптові перевірки працівників
У Хмельницькому презентували реанімобіль, який зможе перевозити дітей вагою менше 1 кг
На Хмельниччині рятувальники тричі відчиняли двері: за одними виявили жінку без ознак життя
Українські вчителі можуть отримати близько 60000 гривень, але є одна умова

Читайте у цій рубриціВодій автобуса, який наїхав на пішохода, відбуде покарання
Чоловік продав автівку своєму батьку, але суд визнав договір купівлі-продажу недійсним
Проєкт Держбюджету на 2022 рік: що передбачено для громад Хмельниччини
Шепетівська бригада парамедиків здобула призове місце на обласних змаганнях
Судові охоронці-самбісти Хмельниччини змагалися за першість
У Хмельницькому патрульні врятували чоловіка, в якого стався приступ епілепсії