На Хмельниччині не вдасться перевірити дотримання умов надання соціальних послуг в приватних установах без залучення правоохоронців

На Хмельниччині не вдасться перевірити дотримання умов надання соціальних послуг в приватних установах без залучення правоохоронців

Відповідно до доручення Офісу Президента в області триває робота з перевірки дотримання умов надання соціальних послуг в приватних установах з тимчасовим чи постійним проживанням громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та інших категорій соціально незахищених осіб. Заступник голови облдержадміністрації Володимир Юр’єв провів засідання відповідної робочої групи, створеною при ОДА. В роботі взяли участь представники Департаменту соціального захисту ОДА, обласного центру соціальних служб, ГУ ДСНС, ГУНП, управління Держпраці та ГУ Держпродспоживслужби в області. Про це повідомила пресслужба ОДА.

Члени робочої групи поінформували про перші результати роботи щодо виявлення таких закладів на території області. Наразі до переліку увійшли 13 закладів недержавної форми власності, що надають соціальні послуги. Серед них є і заклади, де мешкають люди похилого віку, з інвалідністю, заклади, що допомагають громадянам, які звільнилися з місць позбавлення волі або перебувають в складних життєвих обставинах, заклади, що допомагають людям із алко- чи наркозалежністю.

Як зауважив Володимир Юр’єв, роботу з формування переліку закладів потрібно завершити вже в найближчі дні. До цієї роботи в межах повноважень мають долучитися представники органів місцевого самоврядування, органів Національної поліції та ДСНС.

Наступним кроком має стати попереднє спілкування з власниками таких закладів щодо перевірки умов перебування в них, адже, на жаль, наразі нормативні документи, що регламентують їх проведення, відсутні. У зв’язку з цим доступ перевіряльників на територію закладу може бути здійснений або з дозволу власника, або за відповідним рішенням суду.

«Мають бути створені спільні групи за участі фахівців профільних органів, аби провести методичну роботу з оцінки стану безпеки в закладі. В першу чергу будемо перевіряти ті заклади, де власник не буде заперечувати. У разі відмови будемо шукати важелі впливу та можливі варіанти. Найголовніше завдання зараз — сформувати максимально повний перелік приватних закладів, що надають соціальні послуги, та впевнитися, що їх мешканцям не загрожує небезпека», — наголосив Володимир Юр’єв.

У разі виявлення порушень та недоліків власник має отримати відповідний припис та час на їх усунення, додав заступник голови, а у разі невиконання будуть вживатися заходи, аби припинити таку діяльність. Він також наголосив, що метою роботи є не закрити заклад, а дати дорожню карту, яка допоможе власнику створити безпечні та комфортні умови перебування мешканцям закладу.

Нагадаємо, пра­ців­ни­ки Сла­вутсь­ко­го район­но­го сек­то­ру ГУ ДСНС Ук­ра­їни у Хмель­ницькій об­ласті спіль­но з пред­став­ни­ка­ми по­лі­ції про­ве­ли спіль­ний рейд з ог­ля­ду го­те­лів міс­та Сла­ву­та.

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоТаки «почули»: замість кисню Славута «отримала» перевірки
На Шепетівщині молода жінка обікрала подружжя пенсіонерів
Військовослужбовцям Хмельниччини пропонують путівки у санаторії
У Хмельницькому чоловік вимагав у медика метадон, погрожуючи ножем
У Нетішині перевірять готелі, хостели, релігійні споруди щодо протипожежної безпеки
Мешканці сіл Шепетівської ТГ можуть більше не їздити у місто за отриманням соціальних послуг

Читайте у цій рубриціУ Хмельницькій області погіршиться погода: подолянам знадобляться парасольки
Керівництво Пенсійного фонду Хмельниччини судитимуть за вимагання коштів у підлеглих: обвинувальний акт направили до суду
У Хмельницькому охоронець розважаль­ного закладу займався збутом наркотиків
У Шепетівському районі З гектари водного фонду підготовлено для продажу прав оренди
Вже з 11 травня учні Хмельниччини повертаються за парти
У Хмельницькому полісмени повернули додому загубленого дідуся з вадами зору