На Хмельниччині шукають шляхи реалізації молодіжних програм

На Хмельниччині шукають шляхи реалізації молодіжних програм

У Хмельницькій облдержадміністрації 14 січня відбулася зустріч заступниці голови ОДА Оксани Ситницької з представниками молодіжних організацій Хмельниччини. Про це повідомила пресслужба Хмельницької ОДА.

Аби допомогти молоді у самореалізації, залучити кращих представників до реалізації важливих суспільних проєктів, сприяти розвитку молодіжного руху та інтеграції молоді в життя суспільства, Мінмолодьспортом був розроблений проєкт Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021–2025 роки. Зустріч в ОДА відбулася саме в рамках громадського обговорення цього проєкту.

У ході розмови учасники зустрічі обговорили ефективність і стан реалізації діючої програми та виокремили найбільш проблемні питання, які виникають в процесі реалізації державної молодіжної політики та в діяльності молодіжних організацій.

Серед ключових питань, що були озвучені в розмові — недостатній розвиток молодіжної мережі, доступної для більшості молодих людей різних вікових та соціальних категорій, особливо в громадах, низький рівень долученості, обізнаності та зацікавленості молоді до процесів розвитку та формування політики власної громади, регіону та країни в цілому, відсутність належної інституційної підтримки молодіжних громадських організацій, тощо. Якщо в обласному центрі та інших великих містах молодь має змогу більш активно долучатися до певних проєктів, реалізовувати свої ініціативи, то молодь у селах та невеликих містечках обмежена в цій можливості, і найчастіше причиною цього є не стільки відсутність фінансування, як відсутність необхідної інформації щодо можливих шляхів та механізмів вирішення певних питань, які постають перед нею.

Не оминули увагою і негативний вплив пандемії COVID-19 на реалізацію молодіжних проєктів та процеси самоорганізації молоді, адже через карантинні обмеження навіть ті заходи, що запланували провести минулого року, були або згорнуті, або переведені в онлайн режим.

— Наразі триває процес формування проєкту відповідної обласної програми «Молодь Хмельниччини» на 2021–2025 роки. За її словами, одним із основних завдань є всебічна підтримка молоді області, усунення життєвих бар’єрів, аби жодна з її груп, незалежно від статі, віку, місця проживання, психологічних і фізичних здібностей, інвалідності та інших ознак у всіх сферах життєдіяльності, не була прямо чи опосередковано виключена із суспільства та мала можливість реалізувати власний потенціал, — зауважила Оксана Ситницька.

Посадовиця також наголосила, що в територіальних громадах мають чітко розуміти, що підтримка активної молоді, створення умов для її розвитку та самореалізації — це запорука майбутнього спільноти, адже лише створивши належні умови для саморозвитку, надавши можливість реалізувати свій потенціал, можна утримати молодь в громаді.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Шепетівській тепломережі створять підрозділ екстреної диспетчерської служби
Міський голова Хмельницького боротиметься з Віталієм Кличком за звання «Людина року-2020»
У Шепетівському районі реалізують проєкт з вирощування енергетичної верби
Хмельницька область серед лідерів освоєння освітніх субвенцій на харчування
Спільнота Шепетівського НВК №1 креативно пропагує здоровий спосіб життя
У Мінкультури направили лист, аби визначили власника туристичної перлини Хмельниччини

Читайте у цій рубриціУ Хмельницькому в Центрі управління відходами можна безкоштовно здати та взяти собі побутову техніку
В обласному центрі молодь спільно з поліцією замальовували рекламу наркотиків
На Хмельниччині єдина майстриня відшиває сорочки за старовинними зразками
Хто на Хмельниччині боротиметься з корупцією в поліції?
Чоловіка, який вчинив смертельне ДТП у Хмельницькому, та переховувався від суду, полісмени затримали на Дніпропетровщині
На Хмельниччині розшукують школярку (Оновлено)