Як добудова блоків Хмельницької АЕС може відобразитися у тарифі на електроенергію

Включення в собівартість виробництва атомної електроенергії інвестиційної складової є найбільш прийнятним способом забезпечити фінансування добудови блоків № 3 і № 4 Хмельницької атомної станції. Про це пише Комунальна Україна.

Таку думку висловив тимчасово виконуючий обов’язки президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котин на зустрічі з журналістами на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

За його словами, для цього досить додати до собівартості 0,2 грн.

«Нам потрібно 20 копійок додатково до нашої собівартості, яке нині становить 54 коп./кВт·год. Тоді це буде 74 коп./кВт·год, що все одно набагато нижче собівартості будь-який інший генерації. І цього протягом 5 років з урахуванням річного виробітку АЕС буде досить відповідно до затвердженого Кабміном обсягом фінансування в 73 млрд грн», — зазначив він.

Глава «Енергоатому» зазначив, що вже обговорював це варіант як один з найбільш ймовірних кроків для забезпечення фінансування з т.в.о. міністра енергетики Ольгою Буславець.

Раніше на Хмельницькій АЕС, в рамках підготовчого періоду будівництва енергоблоків № 3 і 4, почала працювати робоча група, до складу якої увійшли фахівці ВП «Атомпроектінжиніринг», ВП «Атоменергомаш», НАЕК «Енергоатом», ВП КБ «Атомпрібор», АТ «КІЕП», ПрАТ «Південенергобуд».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці