Полонський суд оштра­фував посадовця ДВС за адмінправопору­шення, пов’язане з корупцією

Полонський суд оштра­фував посадовця ДВС за адмінправопору­шення, пов’язане з корупцією

Полонський районний суд визнав винним заступника начальника Полонського райвідділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Хмельницькій області у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 172–6 КУпАП — неповідомлення про суттєві зміни у майновому стані — та застосував до нього адміністративне стягнення у виді 3400 гривень штрафу.

Як встановив суд, посадовець, будучи, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 52 вказаного Закону, не подав повідомлення про суттєві зміни у майновому стані шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Чиновник не повідомив, що отримав дохід від продажу в 2018 році автомобіля на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2018 року, а також про придбання у 2019 році авта на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2019 року.

У судовому засіданні посадовець пояснив, що умислу не подавати повідомлення про зміни в майновому стані у нього не було, він просто не знав про обов’язок такого подання, натомість, у щорічних деклараціях показав дохід від продажу автомобіля та купівлю нового. Серед іншого, вказував суду й на те, що з моменту виявлення правопорушення у грудні 2019 року минуло 6 місяців, а отже, пройшли строки притягнення його до відповідальності. Просив суд провадження у справі закрити у зв’язку з відсутністю в його діях адміністративного правопорушення.

Прокурор засвідчив, що вина чиновника в інкримінованому адмінправопорушенні повністю підтверджується матеріалами справи та його ж поясненнями.

Полонський районний суд зауважує, що згідно з даними витягу послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» з 1 червня 2018 року по 1 травня 2019 року заступник начальника РВ ДВС не вчиняв жодних дій щодо створення повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Також суд звертає увагу, що відповідно до частини 3 статті 38 КупАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

«Так, датою виявлення адміністративного правопорушення є дата складення протоколу про адміністративне правопорушення — 06.08.2020 р. і на день розгляду справи судом строк притягнення його до адміністративної відповідальності щодо неподання повідомлення за договором купівлі продажу від 04.04.2019 р. не сплинув», — ідеться у постанові суду.

Суд зазначає, щодо відсутності умислу чи то незнання про обов’язок подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, то юридичного значення це не має, оскільки з об’єктивної сторони це правопорушення має формальний склад, тобто, законодавством встановлено відповідальність суб’єкта декларування безпосередньо за неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, незалежно від наявності такого умислу.

Постанова не набрала законної сили і може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Реклама
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПолончанин необачно зайшов на гостини: господар вкрав у нього чималу суму
У Полонному 63-річний чоловік вчиняв психологічне насильство над колишньою дружиною
У Полонному організовують фізкультурно-оздоровчий захід
Асоціація міст України закликає всіх долучитися до звільнення мерів, захоплених у полон російським агресором
У Полонному запрацював Освітній хаб
Полонський суд оштрафував п’яного водія на 51 тис. грн, який він має сплатити протягом 15 днів

Читайте у цій рубриціПрокурори Хмельниччини зберегли майже пів мільярда державних гривень на експлуатації доріг
Хмельницький презентував досвід залучення молоді до місцевого самоврядування
На Хмельниччині лісівники використали деякі ділянки не для лісорозведення
Де і як мешканцям Хмельниччини оформити допомогу по безробіттю
У Хмельницькому на честь білоруса назвали вулицю
Як на Хмельниччині власники електрокарів можуть змінити в номерних знаках рашистську символіку
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter