Кожен 14-й учасник бойових дій на Хмельниччині отримав безкоштовну правову допомогу

Безоплатна правова допомога

У період з 1 січня 2017-го до 1 серпня 2020 року до місцевих центрів із надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області в цивільних та адміністративних справах звернулося 1040 учасників АТО/ООС. Про це повідомляє АрміяInform.

— У підпорядкуванні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області перебуває чотири структурні підрозділи — місцеві центри у містах: Кам’янець-Подільський — 231 звернення, Старокостянтинів — 158 звернень, Хмельницький — 525 звернень, Шепетівка — 126 звернень, — каже його директорка Наталія Стьопіна. — До 1 січня 2017-го ми також надавали безоплатну правову допомогу учасникам АТО. Тоді ця категорія осіб зверталася до системи безоплатної правової допомоги здебільшого щодо перерахунку, нарахування і виплати недоплаченої щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій.

Відповідно до вимог ст. 7 та ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»:

  • Безоплатна первинна правова допомога — вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їхньої реалізації, відновлення у випадку їхнього порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
  • Безоплатна вторинна правова допомога — вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.

Загалом на Хмельниччині, відповідно до даних обласного Департаменту соціального захисту населення, на обліку перебуває майже 14600 громадян цієї категорії. З них понад третина — мешканці обласного центру.

— Приміром, у Старокостянтинівському місцевому центрі з надання безоплатної правової допомоги до 1 січня 2017-го було зареєстровано 542 таких звернення. Крім того, учасники АТО/ООС потребували допомоги юристів для встановлення фактів, що мають юридичне значення, у питаннях сімейного та земельного права, — зауважила Наталія Олександрівна.

Директорка Регіонального центру також підкреслила: з-поміж найпоширеніших питань, з якими нині звертаються учасники АТО/ООС, за галузями права можна виокремити:

  • трудове право — стягнення компенсації за невикористані календарні дні додаткової соціальної відпустки (52 %);
  • сімейне право — зокрема розірвання шлюбу, аліменти (12 %);
  • оскарження постанов про накладення адміністративного стягнення (10 %);
  • соціальне забезпечення (10 %);
  • земельне право — виділення земельної ділянки учасникам АТО (4 %);
  • житлове право (4 %);
  • спадкове право (1 %);
  • інші питання (7 %).

Для захисту прав учасників АТО/ООС місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Хмельниччині співпрацюють з багатьма міськими і районними громадськими організаціями й об’єднаннями учасників бойових дій АТО/ООС, що створені та функціонують в області.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці