В ізяславських лісах розставили пастки

«Ізяславський лісгосп» встановив феромонні пастки для виявлення шкідників лісу. Встановлення таких засобів дозволить моніторити кількість і відловлювати шкідників, прогнозувати їх чисельність в майбутньому. Про це повідомила пресслужба ДП «Ізяславський лісгосп».

Феромонні пастки — це міні-контейнери, які використовуються як засоби боротьби з комахами-шкідниками. У своїй роботі використовують біологічноактивні речовини, які виділяють комахи для притягування до себе особин свого виду. Ці речовини називаються феромони. Їх наносять на клейку основу, яка тримає шкідників непорушно.

Також підприємство звертається до громадян з проханням не пошкоджувати та не переміщувати пастки, якщо доведеться з ними зіткнутися в лісі, — для людини та природи такі пристрої не несуть ніякої загрози.

Для довідки

У пошуках кращого методу боротьби зі стовбурними шкідниками, науковці виявили, що шкідники чутливо реагують на запахи. Під час шлюбного періоду самки виділяють феромони — пахучі речовини. Це і послужило ідеєю використовувати запахи, які заманюють шкідників у пастки.

Феромонні пастки вже понад 30 років використовуються лісівниками у цілому світі. Вони не несуть жодної небезпеки людям та навколишньму природному середовищу. Ці пастки лише притягують тих комах, чиї феромони використовуються під час заманювання.

Існує два основних напрямки використання таких пасток: моніторинг та масовий вилов. Перший дозволяє фіксувати початок та пік льоту комах-шкідників, визначити їх максимальну кількість і тому подібне. Така інформаціє допомагає більш раціонально використовувати засоби для знищення шкідників.

Нагадаємо, на Шепетівщині обговорювали, як зупинити вершинного короїда.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


4 коментарі до статті «В ізяславських лісах розставили пастки»

  1. Oleksandr Petrovskiy коментує:

    Шкідники лісу це срані лісгоспи та лісники цих потвор потрібно знищувати як хочимо побачити ла лишити ліс внукам правнукам

  2. Інна Горбатюк коментує:

    Ще придумайте захист від дятлів, які сміття в ліс вивозять:: пастки,капкани,дубінки чи щось подібне….

  3. Дина Гордийчук коментує:

    Чому лісники не реагують на людей,які винищують ягідник черніки,буси стоять з Волині і шкрибуть з листям,а на другий рік там пусто

  4. А як у Вас справи з Американським метеликом?


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці