Посадовці радилися, як зберегти садибу князів Сангушків в Ізяславі

13 липня заступник голови обласної державної адміністрації Оксана Ситницька провела засідання робочої групи щодо пам’ятки архітектури національного значення «Садиба князів Сангушків». До участі у нараді також долучилися заступник голови Сергій Ткачук, голова Ізяславської районної державної адміністарції Іван Федорчук та Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук. Про це йдеться на сайті Ізяславської РДА.

Згідно з Законом України «Про перелік пам’яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації», зазначені пам’ятки архітектури національного значення у місті Ізяславі мають перебувати лише у державній чи комунальній власності. Адже рішенням 29-ї сесії Ізяславської міської ради від 30 серпня 2012 року № 36 дану пам’ятку архітектури взято на позабалансовий облік Ізяславської міської ради.

Оксана Ситницька зазначила, що сьогоднішнє засідання ініційоване саме з метою напрацювання та обговорення шляхів щодо збереження національної пам’ятки «Садиба Сангушків», а також вивчення питання для оформлення права власності на неї. Адже, додала вона, пам’ятка перебуває в аварійному стані та, в першу чергу, потребує здійснення протиаварійних робіт з подальшим проведенням реставрації.

Так, заступник директора Хмельницького обласного науково-методичного центру культури та мистецтва Сергій Шпаковський розповів присутнім про сучасний стан та використання пам’яткок архітектури, що знаходяться у Ізяславі.

В продовження наради учасники обговорили проблемні питання, що стосуються збереження історичної спадщини. Відповідальним особам дане завдання в короткі строки напрацювати дорожню карту з оформлення права власності на об’єкти для можливості у майбутньому відновити ці пам’ятки.

Нагадаємо, палац Сангушків не належить громаді Ізяслава, тому відсутні законні підстави його реставрувати.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Посадовці радилися, як зберегти садибу князів Сангушків в Ізяславі»

  1. Svetlana Simagina коментує:

    Треба спасати!!!!’


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці