На Хмельницькій АЕС планують спорудити комплекс з переробки радіоактивних відходів

Вчора, 25 травня, на Хмельницькій АЕС обговорили питання щодо створення комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРВ). Засідання відбулося під головуванням заступника головного інженера із загальностанційних об’єктів Геннадія Панасенка та за участі представників управління капітального будівництва, цеху переробки радіоактивних відходів (РАВ).

На нараді було обговорено найближчі плани та організаційні питання щодо підготовки проекту договору на підготовчі роботи з демонтажу старої будівлі блоку переробки, а також розглянуто основні завдання щодо спорудження КПРВ.

Постачальниками основного обладнання за міжнародним тендером обрано NUKEM Technologies Engineering Services GmbH (Німеччина), UAB Svertas Group (Литва), NUVIA a.s. (Чехія). Генеральним проектувальником КПРВ є акціонерне товариство «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» (АТ КІЕП).

Зі слів начальника цеху дезактивації та переробки радіоактивних відходів ВП ХАЕС Сергія Коротова, частина основного обладнання: установки вилучення відходів з відсіків СТРВ, фрагментації і сортування відходів, пресування (суперкомпактор) та цементування — вже поставлені у ВП ХАЕС. Проведений вхідний контроль продукції. До кінця 2020 року планується поставка установки спалювання та установки дезактивації металу та устаткування. На 2021 рік заплановно вибір постачальника установки вимірювання активності.

Комплекс з переробки радіоактивних відходів — виклик часу та важливий етап підвищення рівня радіаційної безпеки на Хмельницькій АЕС. Введення в експлуатацію КПРВ сприятиме підвищенню рівня захисту персоналу, населення та навколишнього природного середовища від негативного радіаційного впливу. КПВР удосконалить систему поводження з РАВ на Хмельницькій АЕС, підготовку перероблених твердих радіоактивних відходів (ТРВ) для подальшої відправки їх до спеціалізованих підприємств на захоронення. Це суттєво зменшить обсяги ТРВ, що зберігаються на майданчику ХАЕС, за рахунок впровадження нових технологій їх переробки.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «На Хмельницькій АЕС планують спорудити комплекс з переробки радіоактивних відходів»

  1. Вадим Андреев коментує:

    Да давай, і сховище для відходів щоб з всієї єропи звозили. Прямо мрія всієї країни.

  2. Роман Кучеров коментує:

    Не эксперт, но как вы собираетесь перерабатывать? Ускорите процес полураспада урана и плутона?)))


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці