Селяни на Хмельниччині зайнялися ягідництвом

Селяни на Хмельниччині зайнялися ягідництвом

На Хмельниччині вирощування ягід стає реальним сектором АПК. Це важливий напрямок для країни з точки зору створення робочих місць і розвитку технологій, який формує нехай сезонну, але зайнятість населення і показує тенденції до щорічного приросту показників. Ця галузь виробництва також є досить привабливою для інвесторів. Саме тому в останні роки виробництво ягід почало зростати. Про це повідомив Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу ОДА.

Представники Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу ОДА ознайомилися з діяльністю сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Ягідний рай», який протягом двох років активно працює на території Дунаєвецького району. Заснували його понад два десятки жителів громади, виявивши бажання спільно займатись ягідництвом на своїх присадибних ділянках. З часом додалися нові учасники — люди, які надихнулися позитивним досвідом роботи своїх односельчан.

Розпочав свою діяльність кооператив за підтримки агрохолдингу Континентал Фармерз Групп. Згодом ягідникам вдалось привернути увагу та заручитись допомогою Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Допомога іноземних інвесторів включає в себе не лише фінансову та технологічну підтримку, а й проведення різноманітних навчальних семінарів.

Кооператив має гарні перспективи розвитку, поповнюється новими членами та, відповідно, збільшує свої площі насаджень та дохід. В минулому сезоні, члени кооперативу за десять днів збору врожаю малини отримали приблизно по 30–35 тисяч гривень на сім’ю. В цьому році уже укладено договір співпраці з ТДВ «Сатанівський консервний завод».

— Кооператив «Ягідний рай» є чудовим прикладом, як можна згуртовано працювати на власних земельних ділянках і отримувати досить високий фінансовий дохід. Це можливість бути поруч із сім’єю, відмовитися від заробітчанства та отримувати фінансовий достаток у себе на Батьківщині, — коментує директор Департаменту Олег Омелянюк.

За словами посадовця, в Хмельницькій області під ягідними культурами перебуває загалом 749 га, в тому числі, на 232 га вирощуються суниці, на 246 га — смородина, на 177 га — малина та на 45 га — інші культури. Діє державна програма підтримки розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства, якою передбачено відшкодування часткової вартості садивного матеріалу, встановлення систем краплинного зрошення та інше. Саме тому Олег Омелянюк висловлює сподівання, що негативна тенденція щодо скорочення площ багаторічних насаджень надалі зупиниться, і галузь ягідництва та садівництва буде активно розвиватися».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Полонному податківці пояснили працівникам, як контролювати роботодавця
На Хмельниччині 21 агрогосподарство займається ягідництвом
Найбільше коштів від приватизації об’єктів отримає Хмельниччина
Схрон пластикових каністр знайшли в лісі на Хмельниччині
Жительці Нетішина «посередники» пообіцяли за 23 тисячі грн роботу в Норвегії

Читайте у цій рубриціДва десятки підприємств Хмельниччини боргують 19,5 млн грн своїм робітникам
Комерційні площі Хмельницького вокзалу Укрзалізниця виставить на «Prozorro.Продажі»
Лісівники Хмельниччини першими в галузі впро­ваджують міжнародний стандарт PEFC
На Хмельниччині найбільше вакансій у легкій промисловості
Майже 63% вакансій наданих в службу зайнятості — робітничі професії
Чи дотримуються на Хмельниччині права людини