Вчитель з Хмельниччини став призером конкурсу статей для Вікіпедії

Вчитель з Хмельниччини став призером конкурсу статей для Вікіпедії

Стали відомі підсумки конкурсу статей «Вікіпедія для школи» в українськомовній Вікіпедії. За його результатами було створено й поліпшено 230 статей на теми семи шкільних дисциплін. Вчитель із Хмельниччини переміг у двох категоріях.

Вікіпедія — найпопулярніша онлайн-енциклопедія, в тому числі і серед школярів. Щоб наповнити Вікіпедію статтями на теми чинної шкільної програми, залучити до цього педагогів, громадська організація «Вікімедіа Україна» провела конкурс «Вікіпедія для школи». 20 листопада 2019 року — 20 січня 2020 року 75 освітян долучилися до написання статей на теми шкільної програми.

За умовами конкурсу створювати та покращувати статті можна було з тем, що вивчають в межах предметів — «Всесвітня історія», «Зарубіжна література», «Інформатика», «Математика», «Мистецтво», «Фізика» й «Англійська мова».

Журі отримало на розгляд 230 нових і поліпшених статей. Основними критеріями оцінювання були: дотриманість авторського права, енциклопедичного стилю, повнота розкриття теми, грамотність викладу, використання авторитетних джерел. . Найпопулярнішими категоріями конкурсу стали «Всесвітня історія», «Фізика» та «Інформатика». Загалом до Вікіпедії було додано близько 3,5 мільйона байтів інформації — що становить приблизно 300 тисяч слів.

Переможцями стали конкурсанти, що набрали найбільше балів у категорії — тобто мали найбільший якісний внесок. Регламентом було передбачено три місця для кожної категорії.

Олександр Пилипчук, учитель Гаврилівської ЗОШ І–ІІІ ступенів, Теофіпольський район, Хмельницька область, здобув перше місце у двох категоріях — «Фізика» та «Інформатика».

Свою мотивацію дописувати до Вікіпедії загалом та взяти участь у конкурсі зокрема, Олександр Пилипчук прокоментував так:

«Ми живемо в інформаційному суспільстві, тому майбутня доля мови залежить від того, чи обговорюють нею серйозні речі (наукові проблеми, найновіші технології, історичні події тощо). Вважаю, що без цього мова приречена на зникнення протягом декількох найближчих поколінь. А Вікіпедія — найдоступніший майданчик, де кожен може долучитися до формування українського інформаційного середовища. Тому й редагую Вікіпедію сам і залучаю до цього своїх учнів і колег».

Вчитель з Хмельниччини став призером конкурсу статей для ВікіпедіїДля довідки:

Вікіпедія — найбільша інтернет-енциклопедія людства. Вікіпедія стабільно входить у топ-15 найпопулярніших сайтів України; водночас вона посідає першу сходинку за популярністю серед некомерційних ресурсів. Наразі в україномовному розділі енциклопедії міститься понад 1 мільйон статей.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, а також залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСвітлини двох пам’яток культури Хмельниччини потрапили у десятку найкращих в Україні
У Нетішині визначено переможця конкурсу на посаду начальника управління освіти
Осередок ХОМА з Шепе­тів­щини посів друге місце в обласному конкурсі
Шепетівчанка, що перемогла у «Авіатор 2020», полетить до Парижа на авіакосмічний форум Ле Бурже
У Полонному шукають управителя багатоквартирних будинків
Голодомор на Полонщині: спогади вчительки, що входила у бригаду з «викачки хліба»

Читайте у цій рубриціВіталій Кличко підтримав голів громад Хмельниччини та звернувся до Президента
На Хмельниччині шукають шляхи реалізації молодіжних програм
Світлини двох пам’яток культури Хмельниччини потрапили у десятку найкращих в Україні
На Хмельниччині подорожчали яйця та овочі, але подешевшали масло та свинина
У поліції розробили план дій на випадок усклад­нен­ня погодних умов
Полісмен із Славутчини обійняв посаду начальника Кам’янець-Подільського районного управління