Чому хмельницькі нацгвардійці завжди перебувають у психологічній готовності

Чому хмельницькі нацгвардійці завжди перебувають у психологічній готовності

Бути психологом — означає бути тим, кому довіряють. А бути військовим психологом — це особлива місія, нерозривно пов’язана з усіма сферами буття людини, яка обрала цю надзвичайно важливу професію за справу свого життя. Сьогодні, 23 квітня, з нагоди Всеукраїнського дня психолога особливо хочеться розповісти як про службу психологічного забезпечення Нацгвардії, її важливість, функції та завдання, так і про людей, які стоять на сторожі психологічного здоров’я солдатів, сержантів та офіцерів, тих, хто піклується про рівновагу, спокій та комфорт душевного стану кожного з побратимів.

Одним з таких психологів у Нацгвардії, яким по праву можна пишатися та стовідсотково бути впевненим у його високому професіоналізмі, кому можна довіряти за будь-яких умов, тих, хто самовіддано любить свою справу та постійно розвивається й самовдосконалюється у професії є начальник служби психологічного забезпечення військової частини 3053 старший лейтенант Олег Кушнір.

Чому хмельницькі нацгвардійці завжди перебувають у психологічній готовності

— Так, це дійсно те, чим я живу. Бути військовим психологом непросто, це означає проживати разом з тими, кому допомагаєш, тобто людям, які довірилися тобі у найскладніших ситуаціях, усі їхні особисті драми, негаразди, проблеми, разом шукати вихід, допомогти людині розібратися з собою, з оточуючими, подолати кризу або пережити втрату… Усі ці речі трапляються щодня і важливо, щоб поруч була людина, яка у будь-який час готова приділити час, вислухати, надати компетентну допомогу. Вважаю це основним завданням свого перебування у частині у якості психолога. А ще дуже важливим є професійний відбір кандидатів на проходження військової служби за контрактом. Тут потрібно проявити уважність, фаховість та професійне чуття, аби на службу потрапили люди мотивовані, ті, які володіють необхідними особистісними якостями та рисами характеру, що мають бути у людини військової. Бо ж військова служба — це далеко не те ж саме, що цивільна робота, — розповідає старший лейтенант Кушнір.

Можна бути впевненим, що Олег з пів слова розуміє кожного солдата, ті проблеми, потреби та труднощі, з якими стикаються військові щодня, адже з власного досвіду знає про військову службу усе — сам пройшов шлях від солдата строкової служби до офіцера, відчув та пережив багато з того, з чим приходять сьогодні до нього по допомогу побратими.

Чому хмельницькі нацгвардійці завжди перебувають у психологічній готовності

Все почалося у 2012 році, коли був призваний на строкову службу у військову частину 3012 Нацгвардії, що дислокується в Одесі. Після року служби вирішив підписати контракт та вступив до Національної Академії ВСУ у Києві, де протягом чотирьох років навчався на факультеті «Внутрішні війська» за напрямком «Психологія». Після успішного закінчення Академії у 2017 році за розподілом потрапив до міста Запоріжжя у 9-й полк оперативного призначення на посаду старшого офіцера відділення психологічного забезпечення.

— У полку прослужив півтора роки. Звідти відбув на свою першу ротацію на Схід, де надавав психологічну допомогу нашим хлопцям в умовах бойових дій, — згадує Олег, — Там і знайшло своє практичне застосовування усе, чого навчився в Академії і навіть більше — те, чого не навчали, що може прийти тільки з досвідом, тільки в «живій» роботі з людьми. Кожен випадок унікальний, кожна людина — унікальна, не кажучи вже про умови…

Чому хмельницькі нацгвардійці завжди перебувають у психологічній готовності

У 2018 Олег Кушнір продовжив службу вже у Хмельницькому, у військовій частині 3053, де й служить до сьогодні.

— Родина — дружина та син — підтримали мене в рішенні про переведення, адже звідси наше коріння, тут я народився і виріс, то й службу проходити приємніше у рідних краях, — ділиться Олег, — а 3053 — уже стала рідною за ці два роки, маю підтримку з боку командування, яке розуміє специфіку та важливість ефективної роботи психологічної служби, всіляко сприяє її розвитку. Усі солдати, сержантський склад батальйону та офіцери — це моя велика сім’я, знаю їхні проблеми, радощі й печалі. Намагаюся зробити усе від мене залежне, аби кожному, хто служить у частині, чи то на строковій службі, чи за контрактом, служилося легше, спокійніше, а емоційно-психологічний стан був позитивний, оптимістичний… Бо ж служба не з легких, у кожного, окрім службового навантаження, є й особисте життя, де також трапляється різне, тому намагаюся бути другом, якому довіряють, який підтримає та допоможе, у разі потреби, кожного з наших. Вони усі для мене — свої, рідні.

Такі високопрофесійні фахівці — військові психологи Нацгвардії, як начальник психологічної служби військової частини 3053 старший лейтенант Олег Кушнір виконують також безліч іншої, щоденної роботи, яка не завжди помітна на перший огляд, але саме завдяки їй військовослужбовці частини завжди перебувають у психологічній готовності до виконання службово-бойових завдань, є емоційно врівноваженими, стабільними та позитивно налаштованими, а якщо трапляються прикрості, проблеми чи інші негаразди, якими, нарівні з радощами, повниться наше щоденне життя, вони завжди знаходять підтримку, розуміння та допомогу в кабінеті психолога військової частини.

Чому хмельницькі нацгвардійці завжди перебувають у психологічній готовності

Бути військовим психологом — це нелегка, але така почесна та шляхетна місія! Без психологів у Нацгвардії сьогодні важко уявити бодай один день у будь-якій з військових частин. Тож вітаємо усіх причетних до цієї чудової професії та бажаємо міцності, стійкості, натхнення, витримки і усіх гараздів!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоПонад 50% хмельницьких нацгвардійців повністю вакцинувалися
У Шепетівці поліцейські підготували святкову програму для дітей
Шепетівські поліцейські організовують свято для дітей
Зенітники Шепетівського полку отримали нагороди
Слідчий Шепетівського РУП завжди намагається зрозуміти, що змусило водія порушити правила
В Україні майже чверть нацгвардійців вакциновані від COVID-19

Читайте у цій рубриціДемографічна ситуація у Хмельницькій області погіршується
На Хмельниччині заборонили продаж партії китайських пластикових чашок Sinsay
У Хмельницькому у вихідний день організовують пікнік в американському стилі
У Хмельницькому водійка наїхала пішоходу на ногу
На Дністрі курортників у готельно-ресторанній сфері обслуговують неповнолітні та неоформлені працівники